شمانیوز
شما نیوز

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع است

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع است

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط به انتقال حق انتفاع یا امتیاز ثبت‌نام جز به اشخاص مورد تأیید وزارتخانه یعنی ثبت‌نام کنندگان در طرح مسکن ملی ممنوع است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، ناصر رضایی اظهارداشت: در راستای کاهش التهابات بازار مسکن و به منظور جلوگیری از معاملات سفته‌بازی واحدهای در حال احداث تمام طرح‌های حمایتی تأمین مسکن مانند اقدام ملی یا نهضت ملی مسکن که مطابق ماده ۷ قانون جهش تولید مسکن به صورت اجاره ۹۹ ساله واگذار می‌شود، متقاضیان این طرح‌ها در قرارداد واگذاری به صورت قید قرارداد و به نحو سلب حق، ملزم می‌شوند تا قبل از تحویل واحد مسکونی یا نصب شمارشگر (کنتور) برق یا اخذ گواهی پایان کار ساختمانی، از هرگونه انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط به انتقال حق انتفاع اراضی یا اعیان یا امتیاز ثبت نام خودداری کنند.

وی ادامه داد: ثبت رسمی معاملات و وکالت نامه‌های مذکور نیز منوط به استعلام از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر رعایت شروط و قیود فوق است و معاملاتی که بدون رعایت شروط و قیود مذکور در این ماده انجام می‌شود در هیچ یک از ادارات و محاکم پذیرفته نمی‌شود.

او گفت: منظور از اشخاص مورد تأیید وزارت راه و شهرسازی اشخاص واجد شرایط دریافت طرح‌های حمایتی تأمین مسکن است و در صورتی که متقاضی واجد شرایط کافی وجود نداشته باشد وزارت راه و شهرسازی امکان انتقال به سایر افراد را فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی تأمین مسکن در قالب نهضت ملی برای افراد واجد شرایط طبق دستورالعمل‌های مربوطه است اما متأسفانه برخی از سوداگران تحت عنوان خرید امتیاز اقدام به اخلال در شبکه توزیع می‌کنند.

وی اظهار داشت: در همین راستا و نظر به ماده ۱۳ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها، از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تقاضا شد که ترتیبی اتخاذ شود تا مراتب ممنوعیت تنظیم قرارداد و تنظیم سند به تمام ادارات تابعه ثبت اسناد و املاک و اتحادیه‌ها در سراسر استان اطلاع رسانی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی