شمانیوز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی، از جان باختن دو نفر در جریان سیل دیروز و دیشب در شهرستان تربت جام خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فارس: حجتعلی شایان فر اظهار داشت:با توجه به ادامه فعالیت سامانه بارشی در خراسان رضوی، تا صبح امروز بارندگی در 20 ایستگاه هواشناسی استان ثبت شده که بیشترین میزان بارش‌ها در تربت جام با 21 میلی‌متر، گلمکان 18، باخرز 16، نیشابور و طرقبه و شاندیز 13.4، قوچان 9 و شهرستان‌های سبزوار، کلات و خوشاب 6 میلیمتر رخ داد.

وی با بیان اینکه بارش ثبت شده در ایستگاه فرودگاهی مشهد 3 میلیمتر بوده، افزود: بیشترین مشکلات را در شهرستان تربت جام داشته‌ایم؛ به ‌طوری‌که آبگرفتگی بسیار شدید در داخل شهر تربت جام به همراه حجم زیادی از گل و لای وارد معابر شد، همچنین خساراتی به محوطه بیمارستان شهر وارد شده است.

مدیرکل بحران استانداری خراسان رضوی افزود: همچنین خساراتی به بخش کشاورزی به ویژه مزارع زعفران، کارخانه‌های مستقر در شهرک صنعتی، معابر فضای سبز و تاسیسات شهری وارد شد و حدود 30 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شد که با کمک نیروهای امدادی تخلیه آب انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بخش پاکسازی و رفت و روب شهر همچنان ادامه دارد، افزود: در حا حاضر جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان در حال برگزاری است.

شایانفر در خصوص خسارات جانی این سیلاب هم اظهار کرد: متاسفانه بر اثر تصادف دو دستگاه خودروی زانتیا و پراید در روی پل ورودی شهر تربت جام، زانتیا به داخل رودخانه سقوط کرد که 2 نفر سرنشین غرق شدند و جان خود را از دست دادند؛ جنازه یک نفر شب گذشته و نفر دیگر صبح امروز از پایین‌دست رودخانه کشف شد.

مدیر کل بحران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در سایر شهرستان‌های خراسان رضوی مشکل خاصی وجود ندارد، البته آبگرفتگی اتفاق افتاد اما با توجه به آمادگی قبلی که ایجاد شده بود، موضوع مدیریت شد.

وی با بیان اینکه شدت وقوع سیلاب در حدی نبود که محورهای اصلی استان را مسدود کند، یادآور شد: فقط 2 جاده روستایی در شهرستان باخرز مسدود شده بود که صبح امروز بازگشایی شد.

شایانفر گفت: با توجه به ادامه فعالیت این سامانه، از شهروندان درخواست می‌کنیم امروز در مسیل رودخانه‌ها اتراق نکنند و نیز از پارک کردن خودروها در حریم رودخانه‌ها خودداری کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی خاطرنشان کرد: فصل پاییز و زمستان فصل ناپایداری‌های جوی است و هرچند که ما اقدامات پیشگیرانه را در حد توان و بودجه انجام داده ایم، اما لازم است مردم توجه کافی به اطلاعیه‌های مدیریت بحران داشته باشند تا خسارت‌ها به حداقل ممکن برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه