شمانیوز

قم - مدیرعامل موسسه حماسه ۱۷ گفت: نخستین مسابقه کتاب‌خوانی با رویکرد آشنایی با سبک زندگی شهدا و محوریت زندگی سردار شهید زین‌الدین برگزار می‌شود.

به گزارش  خبر نگارشمانیوز و به نقل از مهر:حسین کاجی ظهر یکشنبه در نشست خبری خود به مناسبت برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی کتاب «تنها در باران» که روایت کننده زندگی سردار شهید زین‌الدین است و در سالن اجتماعات موسسه حماسه ۱۷ برگزار شد، اظهار داشت: هم‌زمان با هفته کتاب‌خوانی و هم‌چنین با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در زمینه رشد فرهنگ کتاب‌خوانی موسسه حماسه ۱۷ در آستانه سالگرد سردار شهید زین‌الدین نخستین روایت کننده زندگی این سردار از تولد تا زندگی و شهادت را موضوع مسابقه کتاب‌خوانی خود قرار داده است.

 

به گفته وی، اگر به دنبال زندگی یک جوان موفق برای الگوگیری باشیم زندگی سردار شهید مهدی زین‌الدین نمونه بارزی است؛ کتاب تنها در باران زندگی و ابعاد مختلف این شهید را روایت کرده و کتاب آن برای مسابقه کتاب‌خوانی که از ۱۳ آبان ماه شروع و تا ۱۲ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت خواهد بود؛ این کتاب برای همه اقشار و در هر مقطع تحصیلی قابل هضم است.

مدیرعامل موسسه حماسه ۱۷ افزود: برای افراد برگزیده در این مسابقات جوایز کمک هزینه برای سفر به کربلای معلی و هم‌چنین سفر به مشهد به مبلغ ۳۰ میلیون ریال و ۵۰ کارت یک میلیون ریالی در نظر گرفته شده است؛ این کتاب را علاقه‌مندان می‌توانند در کتاب‌فروشی‌ها تهیه و در مسابقه که روش در برگه‌ای در داخل همین کتاب توضیح داده شده شرکت کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های این موسسه حماسه ۱۷ گفت: این موسسه از سال ۹۰ کار خود را شروع و هدف خود را گردآوری آثار مکتوب شهدا به ویژه شهدای استان قم قرار داده است و به همین منظور تاکنون ۸۰ اثر مکتوب در این ارتباط تهیه شده است، آثاری چون ازدواج به سبک شهدا و اقتصاد مقاومتی برمبنای خاطراتی از شهدا و آثاری از شهدای حرم تهیه شده است.

کاجی بیان کرد: تاکنون ۶۰۰ ساعت فیلم جنگ و ۶۰۰ سند عملیاتی و هزار ساعت صدای بی سیم هدایت عملیات و فضای مستندی از جنگ مختص فرماندهان قم تهیه شده است و این موسسه در واقع جعبه سیاه آثار دوران تحمیلی است.

گفتنی است: این مسابقه با همکاری صدا و سیما، کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید قم و معاونت فرهنگی و هنری شهرداری قم برگزار می‌شود.

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه