شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

براساس قوانین جاری کشور، استفاده شخصی از خودروهای دولتی ممنوع است اما با وجود صراحت قانونی، هستند مدیران و کارمندانی که بی توجه به قانون، از خودروهای دولتی در اختیارشان استفاده شخصی می کنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، آیین نامه چگونگی استفاده از خودروهای دولتی در سال ۱۳۸۶ در هیات دولت تصویب و برای اجرا به تمامی دستگاه های دولتی ابلاغ گردید.

براساس ماده ۴ این آیین نامه، تمامی خودروهای دستگاه های اجرایی به استثنای خودروهای اختصاصی، تشریفاتی و خدمت جزو خودروهای خدمت عمومی محسوب شده و استفاده از آنها تنها برای انجام امور اداری مجاز است و در غیر ساعات اداری( با راننده یا بدون راننده ) و بدون داشتن برگ ماموریت، مطلقا ممنوع بوده و هر گونه استفاده از این خودروها خارج از قوانین مربوطه و مقررات این آیین نامه در حکم تصرف غیر مجاز اموال دولتی محسوب می شود.

 

WhatsApp Image 2019-12-08 at 2.51.41 PM

 

روز شنبه ۱۶ آذرماه جاری حوالی ساعت ۴/۵ بعداز ظهر در میدان الله( گل سرخ ) شیراز مقابل ایستگاه مترو شهید دستغیب ایستاده بودم که دیدم یکدستگاه پژو پارس با پلاک دولتی در کنار خیابان پارک نموده است.دقایقی بعد نیز راننده خودرو با خانمی جوان که ظاهرا دخترش بود آمد و سوار خودرو شد.دختر خانم نیز کیف و وسایل همراهش را در صندلی عقب خودرو گذاشت و کنار دست راننده نشست و خودرو دولتی حرکت کرد و رفت.

در شرایطی که قیمت بنزین ۳ هزار تومان شده و خودروهای دولتی نیز فاقد سهمیه بوده و باید از بنزین ۳ هزار تومانی استفاده کنند، آیا رواست یک مدیر دولتی یا کارمند دولت از جیب مردم بنزین ۳ هزار تومانی در خودرو دولتی بریزد و با آن خودرو به خانواده خود سرویس دهد؟

مگر مطابق آیین نامه پیشتر گفته شده استفاده از خودرو دولتی در غیر ساعات اداری ممنوع نیست؟ پس چگونه مدیری یا کارمندی به خود اجازه می دهد صراحتا قانون را زیر پا بگذارد؟

مطابق ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی، استفاده شخصی از خودروهای دولتی در ساعات غیر اداری جرم محسوب می شود اما آیا تاکنون برخوردی با آن عده از مدیرانی که از خودرو در اختیارشان استفاده شخصی می کنند صورت گرفته است؟؟ 

آقایان مدیر! اموال دولتی در اختیار شما  

متعلق به بیت المال و مردم است. روا نیست در امانتی که نزد شماست خیانت کنید.

گزارش: شهرام درویش 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه