شمانیوز

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۹۰ هزار ظرفیت مسکن ملی برای ۳ استان تهران، البرز و قزوین از ساعت ۱۰ صبح 30 آذرماه آغاز و تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۲ دی ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فارس :  محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از  ساعت ۱۰ صبح ۳۰ آذرماه  ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن ۳ استان باقی مانده کشور از جمله تهران، قزوین و البرز آغاز می‌شود، گفت: آخرین مرحله دور اول طرح اقدام ملی مسکن از شنبه آغاز و تا دوشنبه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام مجدد ۵ استان دیگر با توجه به حجم تقاضا انجام خواهد شد، اظهار کرد: در برخی از شهر‌ها به دلیل حجم زیاد تقاضا مجددا ظرفیت‌هایی را ایجاد و همزمان با ۳ استان تهران، البرز و قزوین ثبت نام استان‌های زنجان، اصفهان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان را هم آغاز خواهیم کرد.

محمودزاده با اشاره به اینکه برای تهران ۴ شهر از جمله پرند، پردیس، ایوانکی و هشتگرد را در نظر گرفته‌ایم، گفت: ۱۴ شهر دیگر در شهرستان‌های استان تهران که عبارتند از دماوند، کیلان، آبسرد، فیروزکوه، ورامین، قرچک، پیشوا، شریف آباد، پاکدشت، فرون آباد، شهریار، صفادشت، اسلامشهر و رباط کریم را در نظر گرفته‌ایم.

متقاضیانی که شرایط ثبت نام را نداشته باشند در همان مراحل اولیه حذف می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای استان تهران ۷۰ هزار ظرفیت جهت ثبت نام در نظر گرفته ایم که با ۲۰ هزار ظرفیت در استان‌های دیگر در مجموع ۹۰ هزار ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن به نشانی pem.mrud.ir انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واحد‌های مسکونی که برای شهر جدید هشتگرد در نظر گرفته‌اند مشمول متقاضیان تهرانی و استان البرز می‌شود، گفت: بخشی از این شهر را به عنوان سهمیه‌ای برای متقاضیان تهرانی در نظر گرفته‌ایم و بخش عمده‌ای از آن را برای متقاضیان استان البرز در نظر گرفته‌ایم.

محمودزاده درباره تکمیل ظرفیت‌های ثبت نام در همان دقایق اول گفت: متأسفانه این مشکل وجود دارد و یک موضوع طبیعی است به همین دلیل ما از ۲ الی ۳ روز پیش اقدام به اطلاع رسانی می‌کنیم تا متقاضیان از همان دقایق ابتدایی مراحل ثبت نام را انجام دهند و متأسفانه راه حل دومی هم برای این موضوع وجود ندارد.

متاقضیان تأیید شده پیامک تکمیل ثبت نام را دریافت می‌کنند

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: متقاضیان مطمئن باشند که سامانه تنها ثبت نام کنندگانی که واجد شرایط لازم باشند را پذیرش می‌کنند و متقاضیانی که حتی یکی از شرایط ثبت نام را نداشته باشند را بلافاصله حذف می‌کند.

وی گفت: متقاضیان برای ثبت نام حتما باید واجد ۴ شرط از جمله فرم ج آن‌ها سبز باشد، پس از انقلاب هیچ تسهیلات دولتی مبنی بر ملک، زمین و یا تسهیلات خرید مسکن را دریافت نکرده باشند، سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد نظر را داشته باشند و متأهل و یا سرپرست خانوار باشند.

محمودزاده با اشاره به اینکه متقاضیانی که شرط‌های لازم را نداشته باشند از سامانه حذف می‌شوند، اظهار کرد: پس از آن که متقاضیان حذف شدند ظرفیت‌های جدیدی ایجاد می‌شود که در مراحل بعدی می‌توانیم از متقاضیان واجد شرایط ثبت نام به عمل آوریم.

ظرفیت ۹۰ هزار نفری برای استان‌های تهران، البرز، قزوین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیانی که شرایط آن‌ها پذیرفته و در سامانه ثبت نام می‌کنند پس از طی مراحل قید شده با پیامک خرید ثبت نام می‌کنند مراحل بعدی را برای تکمیل ثبت نام طی کنند.

او گفت: هم اکنون نمی‌توانیم تاریخ جدیدی برای ثبت نام دور جدید طرح اقدام ملی اعلام کنیم، اما وزارت راه و شهرسازی و تمامی ادارات زیر مجموعه درحال آماده سازی و تأمین زمین جهت ثبت نام هستند و ما تمام تلاش خود را برای اجرای هرچه بهتر و سریع‌تر طرح اقدام ملی مسکن می‌کنیم.

محمودزاده با اشاره به اینکه متوسط متراژ در نظر گرفته شده برای طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران ۷۵ متر است، اظهار کرد: ممکن است برخی از متراژ‌ها برای متقاضیان کمتر از ۷۵ متر باشد و برای برخی از متقاضیان ۹۰ تا ۱۰۰ متر باشد، اما ما طبق الگوی مصرف متوسط متراژ‌های در نظر گرفته شده برای این واحد‌ها را ۷۵ متر در نظر گرفته‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هزینه در نظر گرفته شده برای متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن قیمت تمام شده ساخت واحد‌های مسکونی است، گفت: متوسط قیمتی که برای ساخت هر واحد در نظر گرفته شده ۱.۵ تا ۲.۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده و تفاوت بسیار فاحشی با نرخ‌های موجود در بازار آزاد دارد.

وی یادآور شد: اگر متقاضیان ذهنیت قیمت‌های ۵ سال پیش را داشته باشند شاید این قیمت‌ها برای آن‌ها بسیار بالا باشد، اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود سعی کرده‌ایم بهترین و ارزان‌ترین قمیت را متقاضیان در نظر بگیریم.

محمودزاده اظهار کرد: متقاضیان در ابتدا باید ۳۰ درصد از قیمت تمام شده را به صورت آورده پرداخت کنند و به صورت مرحله به مرحله و بر اساس پیشرفت واحد‌های مسکونی هزینه‌ها را پرداخت کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی هیچ برنامه‌ای برای ساخت واحد‌های مسکونی ۲۰ تا ۳۰ متری را ندارد، بیان کرد: ما طبق الگوی مصرف متراژ واحد‌هایی که برای ساخت در نظر گرفته‌ایم ۷۵ متر است و هیچ برنامه‌ای در جهت همکاری با شهرداری جهت ساخت واحد‌های کوچک متراژ را نداریم.

وی اظهار کرد: شرایطی که شهرداری‌ها برای ساخت این واحد‌ها در نظر گرفته‌اند بسیار متفاوت‌تر از وزارت راه و شهرسازی است و به نظر می‌رسد که الگوی ساخت آن‌ها با الگوی ساخت سایر دستگاه‌ها متفاوت است.

محمودزاده بیان کرد: از ساعت ۱۰ صبح 30 آذرماه ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن آغاز و تا ساعت ۲۴ دوشنبه ۲ دی ماه ادامه خواهد داشت که البته به نظر می‌رسد با توجه به استقبال شدید متقاضیان در همان ساعات ابتدایی ظرفیت‌ها تکمیل می‌شود بنابراین متقاضیان جهت ثبت نام در این طرح باید زودتر برای ثبت نام اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه