شمانیوز

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو سابق کمیسیون امنیت در مجلس نهم گفت: افرادی امروز به دنبال تصویب FATF و CFT هستند که یا پرونده دوتابعیتی دارند یا فرزندان و یکی از اعضای خانواده آنها در کشور دیگری زندگی می‌کنند.

محمدحسن آصفری، عضو حزب  مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با بیان اینکه برجام فعلاً خروجی برای ملت نداشته که دولت دل به FATF و CFT دل خوش کرده است، اظهار کرد: ابتدا بهتر است دولت تکلیف برجام را با طرف غربی مشخص کند  و کشورهای اروپایی را ملزم به اجرای تعهداتشان کند، سپس به سمت FATF برود.

وی افزود: به نظر من وارد شدن به مقوله FATF قبل از اینکه پرونده برجام بسته نشده، یک اشتباه بزرگی است که دولت مجدداً می‌خواهد آن را اجرا کند.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس نهم خاطرنشان کرد: دولت قبل ازا ینکه وارد پرونده FATF  شود باید از ظرفیت دیپلماسی و ابزارهای تحت اختیار خود استفاده کند، مجلس شورای اسلامی باید دیپلماسی پارلمانی را به کار بگیرد و یا دستگاه قضایی از طریق دادگاه‌های بین‌المللی اقدام کند تا تکلیف برجام روشن شود و بعد از این قضیه به FATF پرداخته شود.

 

آصفری با بیان اینکه من اعتقاد دارم افرادی امروز به دنبال تصویب FATF و CFT هستند که یا پرونده دوتابعیتی دارند یا فرزندان و یکی از اعضای خانواده آنها در کشور دیگری زندگی می‌کنند، خاطرنشان کرد: این افرادی که علاقه شدیدی به غرب و معاهدات غربی دارند، بیشتر از اینکه دلشان و قلبشان برای ملت ایران بتپد، قلبشان برای اموالی می‌تپد که در آمریکا یا یکی از کشورهای غربی به نام خود دارند.

 

وی گفت: بنابراین تصویب FATF و CFT مانع از بین رفتن اموال شخصی این افراد در خارج از کشور می‌شود یا مانع فشارهای شدید سیاسی و بین‌المللی بر روی خانواده‌های این افراد که در خارج از کشور ساکن هستند، می‌شود، پس اینها دلشان برای ملت ایران نمی‌تپد، بلکه به دنبال منافع شخصی خود هستند.

 

به گفته نماینده مردم در مجلس نهم، مردم باید هوشیار باشند و فریب این بازی‌های رسانه‌ای دولت را نخورند و مدام از دولت مطالبه کنند که با برجام چه منفعتی به کشور رسانده که قرار است با FATF منفعت آن بیشتر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه