شمانیوز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از کشف دو ظرف سفالی و مسی با قدمت ۲۵۰ سال در شهر باستانی ابرکوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : مصطفی فاطمی اظهار داشت: یکی از حفاران متخلف میراث فرهنگی در منطقه ابرکوه به دنبال حفاری در یکی از مناطق این شهرستان، دو ظرف با قدمت ۲۵۰ سال از دل زمین کشف کرد.

وی افزود: مأموران پلیس پس از اطلاع از موضوع، مخفیگاه این حفار غیرمجاز را کشف کردند و از مخفیگاه وی دو ظرف قدیمی به دست آوردند.

فاطمی با بیان اینکه این ظرف‌ها توسط کارشناسان میراث فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت، عنوان کرد: یکی این ظرف‌ها کوزه سفالی و دیگری یک کاسه در دار مسی و دارای ارزش تاریخی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به قدمت این ظروف بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان، این ظرف‌ها متعلق به ۲۵۰ سال پیش و اوایل دوره قاجار است.

وی با اشاره به اینکه خرید و فروش این ظروف به لحاظ قانونی جرم است، خاطرنشان کرد: متهم توسط نیروهای پلیس دستگیر و به مراجع قضائی تحویل شد.

به گزارش مهر، ابرکوه از شهرهای باستانی به شمار می‌رود که هم اکنون در مرکز مثلث گردشگری یزد، اصفهان و شیراز قرار گرفته و در فاصله ۱۴۰ کیلومتری از مرکز استان یزد واقع شده است.

 
کد خبر
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه