شمانیوز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جهرم گفت: رفت و آمد به استان هرمزگان در کنار بی تفاوتی مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی دو عاملی است که این روزها جهرم را با خطر قرمز شدن وضعیت کرونا مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمد رحمانیان بیان کرد: متأسفانه همچنان شاهد افزایش روزانه تعداد مبتلایان در جهرم هستیم، به طوری که امروز تعداد مبتلایان در جهرم از مرز ۶۰۰ نفر گذشته است.

وی اظهار داشت: مسافران هرمزگان و دیگر مناطقی که دارای موارد ابتلای زیاد هستند و کسانی که با آنها در ارتباط بوده اند جزو بیشترین مبتلایان این روزها هستند.

او با بیان اینکه ابتلای زیاد کودکان و خانم‌های خانه دار در روزهای اخیر، نکته قابل توجه دیگری است که نشان می‌دهد درجه آلودگی شهر و عدم رعایت نکات پیشگیری بیشتر از قبل شده است، گفت: شرکت در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، بدون توجه به مسائل بهداشتی، همچنان عامل مهم درگیری جهرمی‌ها با ویروس کرونا به حساب می‌آید.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۵ بیمار مثبت قطعی در بیمارستان پیمانیه جهرم بستری هستند که وضعیت عمومی همگی مساعد است، افزود: نگران هستیم که با افزایش تعداد مبتلایان و درگیری بیشتر افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای، تعداد و شرایط بیماران بستری وارد مرحله تازه ای شود؛ چنانچه استان‌هایی که هم اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند نیز دارای شرایطی شبیه به ما بودند.

رحمانیان با اشاره به اینکه هشدار می‌دهیم اگر رعایت اصول پیشگیری را نادیده بگیریم به راحتی وارد وضعیت قرمز خواهیم شد گفت:برای حضور در هر جمعی از ماسک استفاده کنید، فاصله یک و نیم متر را رعایت کنید و شستن مرتب دست‌ها را فراموش نکنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه