شمانیوز

فرماندار شهرستان شیراز گفت: با توجه به اینکه دهستان‌های سیاخ دارنگون، داریون و شهر جدید صدرا قابلیت ارتقا به بخش را دارند، پیشنهاد آن به استانداری فارس ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز،محمدرضا امیری در جلسه کمیته توسعه روستایی شهرستان شیراز اظهار داشت: برخی از روستاهای این شهرستان و به ویژه بخش مرکزی، حتی از برخی روستاهای دور افتاده استان نیز، کمتر توسعه یافته اند و این به دلیل افزایش بی رویه جمعیت ناشی از مهاجرین از اقصی نقاط استان و حتی خارج از استان است.

وی بیان کرد: امکانات این روستاها متناسب با این جمعیت توسعه پیدا نکرده و موجب عقب ماندگی این روستاها شده و شاخص های آماری نیز این وضعیت را تایید می‌کند،از سوی دیگر وسعت، جمعیت و مسائل پیچیده بخش مرکزی شیراز نیز باعث تشدید این وضعیت شده است.

او گفت:اگرچه با دیدگاه مدیریت نوین مبنی بر کوچک سازی دولت و نیز برنامه‌های توسعه پنج ساله کشور،ایجاد ساختارهای اداری جدید به صلاح نیست ولی با این نگاه که بخش مرکزی شیراز با ۷۷ دهیاری و شورا در گستره‌ای به وسعت تقریبی ۴ هزار کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر را در خود جای داده و از بسیاری از شهرستان های کشور نیز بزرگتر است از این رو ظرفیت ایجاد حداقل سه بخش جدید در این بخش وجود دارد.

فرماندار شیراز افزود: دهستانهای سیاخ دارنگون و داریون و همچنین شهر جدید صدرا، پتانسیل ارتقاء به بخش را دارند که پیشنهاد آن به استانداری فارس داده شده و پیگیری خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه