شمانیوز

استان فارس آمار ده درصدی از تعداد مبتلایان و دو و نیم درصدی از تعداد جان باختگان کرونا ویروس ایران، را ثبت کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۱۹۸ هزار نفر از مردم استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز تست ۲۷ هزار و ۳۳۹ نفر مثبت شده است.

دکتر عبدالرسول همتی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶ نفر از هم استانی‌ها جان خود را بر اثر بیماری کووید۱۹ از دست دادند که با این تعداد، جمع جانباختگان کرونا در فارس به ۳۶۶ نفر رسید.

وی افزود:۲۳ هزار و ۲۱۶ نفر تاکنون با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها مرخص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده اند، هزار و ۱۷۹ بیمار نیز هم اکنون در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند و ۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: آمار نشان دهنده عفونی‌تر و تهاجمی‌تر شدن ویروس کرونا است، بنابراین مردم باید با جدیت توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

او با اشاره به آمار مقایسه‌ای بیماری کووید۱۹ در کشور و استان فارس گفت: در حالی که ۱۰ درصد از موارد ابتلای کشور شامل بیماران استان فارس می‌شود، تنها دو و نیم درصد موارد مرگ و میر کووید۱۹ کشور مربوط به این استان است و این تلاش گسترده و خستگی ناپذیر کادر بهداشتی و درمانی فارس را نشان می‌دهند که برای بهبودی بیماران از جان مایه می‌گذارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه