شمانیوز

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تاکنون بیش از ۸۵۰ هزارتن گندم مازاد بر نیاز ۴۲ هزار بهره‌بردار استان خریداری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، صمد رنجبری با بیان اینکه خرید توسط ۱۱۷ مرکز خرید واقع در ۳۶ شهرستان استان فارس انجام شده اظهار داشت: از مجموع خرید انجام شده ۸۱۵ هزار تن آن در قالب خرید تضمینی و ۳۵ هزار تن به صورت خرید توافقی بوده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۳ درصد از کل مبلغ گندم خریداری شده به حساب کشاورزان واریز شده افزود: امیدواریم تا پایان زمان برداشت و خرید این محصول، مطالبات گندمکاران به موقع پرداخت شود.

او بیان کرد:استان فارس به عنوان قطب تولید گندم کشور تاکنون علاوه بر تأمین نیاز خود و ذخیره محصول خریداری شده در سیلوهای استان، بالغ بر ۶۲ هزارتن گندم مورد نیاز استان‌های دیگر را نیز تأمین نموده است.

وی گفت: بر اساس پیش بینی‌ها امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در استان فارس تولید و احتمالا نزدیک به یک میلیون تن آن به عنوان مازاد بر مصرف تحویل مراکز خرید بخش دولتی و خصوصی می‌شود.

وی اضافه کرد: قیمت هر کیلوگرم گندم در سال جاری به طور متوسط ۲۵۰۰۰ ریال توسط شورای اقتصاد تعیین و ابلاغ شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه