شمانیوز

تحقیقات نشان داده، مصرف نان سبوس دار به پیشگیری و درمان چاقی، دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، رییس  گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان این مطلب گفت:تحقیقات نشان داده است مصرف نان سبوس دار به پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی کمک می‌کند، به گونه‌ای که مصرف نان‌های سبوس دار در مقایسه با نان‌های سفید به آهستگی قندخون را بالا می‌برد و فرد دیرتر احساس گرسنگی می‌کند.

 

رضیه شناور اظهار داشت: این عامل می‌تواند در پیشگیری از بروز چاقی و به دنبال آن پیشگیری از دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی مؤثر باشد.

او افزود: مصرف نان سبوس دار موجب افزایش حجم مدفوع و رانش مدفوع در طول روده کوچک و بزرگ می‌شود که این عوامل نقش مهمی در مبارزه با یبوست و سرطان روده بزرگ دارند.

 

وی بیان کرد:مصرف منابع غذایی فیبردار از جمله نان سبوس دار بر کاهش چربی و کلسترول خون نیز تأثیر بسزایی دارد، به گونه‌ای که فیبر‌های غذائی نامحلول با اتصال به اسید‌های صفراوی یا چربی‌ها از جذب کلسترول و چربی غذائی جلوگیری می‌کنند.

وی اضافه کرد:نان سبوس دار منبع خوبی از ویتامین‌های گروه B به ویژه ویتامین B ۲ و نیاسین است که این ویتامین‌ها به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کنند.

 

وی گفت: فیبر‌های گیاهی به دو نوع محلول و غیر محلول تقسیم می‌شوند و سبوس گندم، جزو فیبر‌های نامحلول است که نان‌های سبوس دار نیز از آن تهیه می‌شود.

وی اظهارداشت:یبوست و سرطان روده بزرگ از جمله بیماری‌های شایع در جامعه است و مصرف منابع غذایی حاوی سبوس، به ویژه نان سبوس دار می‌تواند از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied