شمانیوز

شما نیوز گزارش می دهد:

رئیس هیت چوگان استان اصفهان از اجرای عملیات توسعه و رفع مشکلات زیر ساخت های ورزش کهن چوگان استان اصفهان در سال جاری خبرداد.

حسین جعفری رئیس هیت چوگان استان اصفهان در گفت و گوی با خبرنگار خبرگزاری شمانیوز از اصفهان اظهارداشت:  از انجایی که ورزش چوگان به عنوان یک ورزش کهن در استان اصفهان  شناخته می شود  به همین خاطر تسهیلات ها و ظرفیت ها برای انجام  عملیات  توسعه  زیر ساخت ها ی این ورزش و فراگیر شدن آن در استان اصفهان اجرایی ارائه شده است.

وی افزود:  باید در نظر داشت که هنوز ستون های ورزش چوگان استان اصفهان مستحکم نیست و با جولان ویروس کرونا  خسارت زیادی به  این ورزش  واردشده است که هم اکنون بسیاری از دستگاه های اجرایی استان همچون شهرداری،استانداری و همچنین بخش خصوصی برای جبران این خسارات دست به کار شده اند.

رئیس هیت چوگان استان اصفهان یادآور شد: مهم ترین مزیت تقویت زیر ساخت های ورزش چوگان استان اصفهان افزایش رجوع مردم برای یادگیری این ورزش باستانی است.

جعفری ادامه داد: با انکه  در استان اصفهان تنها 30 چوگان باز وجود دارد اما  تلاش ها برای جذب افراد بیشتر به این حوزه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در استان تنها 2 مکان برای چوگان بازان استان اصفهان وجود دارد و این مسئله موجب شده تا برای ایجاد اموزش های لازم به افراد علاقه مند به این ورزش دچار مشکل شویم.

رئیس هیت چوگان استان اصفهان افزود: در حال حاضر سطح کیفیت چمن ورزشگاه های ویژه ورزش چوگان استان اصفهان از استاندارد های لازم برخوردار هستند.

جعفری  گفت: در تلاشیم تا با رایزنی با برخی مسئولان استان بتوانیم یک ورزشگاه دیگر را برای تمرین چوگان بازان استان اصفهان محیا سازیم.

وی یادآور شد:با توسعه ورزش باستانی و کهن چوگان استان اصفهان می توانیم به حضور در مسابقات بین المللی در اینده نزدیک امید وار تر شویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه