شمانیوز

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از کشف ماسک های تاریخ مصرف گذشته خارجی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمدابراهیم صداقت گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش تقاضای مردم برای خرید ماسک، متأسفانه برخی افراد سودجو به توزیع ماسک‌های قاچاق تاریخ مصرف گذشته در بازار اقدام کرده اند.

 

وی اظهار داشت: بر پایه گزارش‌های دریافتی و تحقیقات میدانی به عمل آمده مشخص شد این ماسک‌ها تولید یک کشور خارجی بوده و از طریق کشورهای حوزه خلیج فارس وارد ایران شده و برخی افراد سودجو آن را وارد بازار استان به ویژه شیراز کرده اند.

 

او افزود: بر اساس این گزارش‌ها بازرسی از بازار ماسک و واحدهای عرضه کننده ماسک و محلول‌های بهداشتی در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت که با بازرسی‌های به عمل آمده مشخص شد توزیع ماسک قاچاق تاریخ مصرف گذشته در شیراز توسط برخی واحدهای صنفی و داروخانه‌ها انجام می‌شود.

 

وی گفت: از آنجا که ماسک کالای سلامت محور است و مستقیماً با سلامت مردم سر و کار دارد بنابراین نظارت بر این محصول و برخورد با متخلفین در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت.

 

صداقت با اشاره به اینکه طی بررسی‌های صورت گرفته توزیع این ماسک‌ها در برخی داروخانه‌ها در حال انجام است افزود: از آنجا که نظارت بر داروخانه‌ها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است با این دانشگاه برای برخورد با داروخانه‌هایی که به توزیع و فروش این ماسک‌های قاچاق و تاریخ مصرف گذشته می‌پردازند، هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

 

به گفته وی طی بازرسی های به عمل آمده از واحدهای صنفی فروشندگان لوازم بهداشتی و لوازم پزشکی برای ۶ واحد که به توزیع این ماسک‌های قاچاق تاریخ مصرف گذشته می‌پرداختند پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۵۶ میلیون ریال تشکیل و تاکنون ۷ هزار و ۸۰۰ ماسک از سطح بازار جمع آوری شده است ضمن آنکه بازرسی‌ها از مراکز عرضه ماسک و محلول ضدعفونی همچنان ادامه دارد و با متخلفین به شدت برخورد می‌شود.

 

وی بیان کرد: انتظار داریم واحدهای صنفی و داروخانه‌های استان فارس به منظور حمایت از تولید داخلی به خرید ماسک از واحدهای تولیدی استان که با نظارت دستگاه‌های نظارتی مربوطه به تولید این محصول بهداشتی می‌پردازند، اقدام کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied