شمانیوز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: توسعه بر پایه نوآوری و رسالت خطیر استقرار امنیت غذایی بر پایه نوآفرینی اتفاق می افتد و ضروری است در این راستا از شرکت‌های دانش بنیان، ظرفیت آی تی و تفکر نو کمک گرفته شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمدمهدی قاسمی در نشست با مدیر سازمان تعاون روستایی فارس با بیان اینکه یکی از رویکردهای نظام این بوده که ۲۵ درصد از اقتصاد را در قالب تعاونی‌ها شکل دهد اظهار داشت: تشکل ها باید ارکان شرکت خودشان را بدون دخالت بخش دولتی تعیین کنند و اعضای تشکل ها باید باور کنند که تعیین کننده سرنوشت خودشان هستند.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزود: تشکل ها؛کشت قراردادی، راه اندازی صنایع فرآوری ، سردخانه و تشکیل زنجیره های تولید را در دستور کار قرار دهند.

او به مشکل کمبود سرمایه کشاورزان نیز اشاره کرد و گفت: به منظور حل مشکل تولید، پیشنهاد می شود تعاونی‌ها با استفاده از ظرفیت صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی و یا تعامل با بانک، کشاورز کارت را فعال کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان داشت:در تشکیلات بخش خصوصی باید این تفکر حاکم شود که با هم‌افزایی دارایی و امکانات، پروژه‌های بزرگتری به سرانجام برسد و مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس  این تفکر را دارد.

 قاسمی اظهار داشت:به منظور تحقق از تولید به مصرف، جلوگیری از ضایعات و عرضه مستقیم، غرفه‌های شبکه تعاون روستایی در بازارچه‌ها راه‌اندازی شود.

او گفت: شایسته است فروشگاه‌های زنجیره ای تعاون روستایی در استان فارس که از قدیم فعالیت داشتند، با مطالعه و برنامه‌ریزی، احیا شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه