شمانیوز
شما نیوز

اختصاصی شمانیوز/

گردشگران در بیضا نقره داغ می شوند

اقدام غیر قانونی عده ای سودجو‌ در منطقه تفریحی گردشگری حسین آباد شهرستان بیضا، موجب ناراحتی و گلایه شدید گردشگران شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، روستای حسین آباد از توابع شهرستان بیضا استان فارس به جهت بهره مندی از آب و هوای مناسب و طبیعت سر سبز، در فصل تابستان پذیرای گردشگرانی است که به این منطقه سفر می کنند و همین امر موجب شده عده ای از این موضوع سوء استفاده نموده و از کسانی که می خواهند از حاشیه رودخانه و فضای سبز منطقه استفاده نمایند، وجوهی را دریافت نمایند.

 

این افراد از گردشگرانی که از فضای باز و حاشیه رودخانه که قانونا در تملک دولت است استفاده می کنند، به ازای هر خودرو ۲۵ تا ۵۰ هزار تومان دریافت می کنند و اگر کسی این وجه را پرداخت نکند به او اجازه نشستن در آن منطقه داده نمی شود.

 

پی گیری خبرنگار شمانیوز حاکی از آن است که اقدام این افراد کاملا خلاف قانون بوده ‌و حتی اگر به فرض محال حاشیه رودخانه هم در تملک افرادی باشد، گرفتن پول از گردشگران بدون داشتن مجوزهای مربوطه خلاف قانون می باشد.

در منطقه دنجان بیضا هم که منطقه ای تفریحی است این کار خلاف قانون در حال انجام است و عده ای به جهت استفاده مردم از مواهب طبیعی از آنان وجوهی را دریافت می کنند.

حال سوال اینجا است که این افراد با کدام مجوز و پشتوانه قانونی، در روز روشن این چنین مردم را نقره داغ می کنند؟

فرماندار به عنوان نماینده دولت در منطقه چگونه از این اقدام غیر قانونی و خلاف مقررات بی اطلاع است؟

چرا دهیار مربوطه موضوع این تخلف آشکار را به دستگاه های اجرایی گزارش ننموده است؟ و تا کی مردم باید شاهد این اجحاف و تخلف محرز باشند؟

چرا مردم باید به جهت استفاده از مواهب طبیعی خداوند نظیر درخت و آب و رودخانه، به عده ای سودجو‌ پول پرداخت کنند؟

اگر این کار با مجوز دستگاه های اجرایی هم انجام میشد باز جای سوال داشت که چرا بر دریافت این وجوه نظارتی صورت نمی گیرد؟ زیرا سود جویان از هر فردی یک نرخی دریافت می کنند که از ۲۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان متغیر است.

در هر حال مسئولان مربوطه در استانداری فارس، میراث فرهنگی و گردشگری و فرمانداری شهرستان بیضا باید با این تخلف برخورد نموده و فضا را برای سودجویی عده ای فرصت طلب نا امن نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied