شمانیوز

به مناسبت فرا رسیدن هفتم اردیبهشت ماه روز سروستان، استاندار فارس در پیامی به همایش مجازی روز سروستان، این روز را به مردم این شهرستان تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، عنایت الله رحیمی در این پیام آورده است: «سروستان» یادگاری از ایران کهن با تاریخچه‌ای درخشان بوده که کاخ تاریخی آن نشانه‌ای از تمدن ساسانی و بقعه شیخ یوسف سروستانی، نمادی از فرهنگ اسلامی است.

«سروستان» زادگاه علما، هنرمندان و پژوهشگران بزرگی است که هر یک به سهم خود این دیار را نامدار کرده اند. استاد صادق همایونی و استاد نورالدین رضوی سروستانی، دو تن از بزرگان این دیارند که نام و آثارشان، زینت بخشِ فرهنگ ایرانِ اسلامی است.

«سروستان» با وجود سرمایه‌های عظیم انسانی و فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی و وجود شهدای عزیز و گرانقدر، امروز قابلیت‌های ممتازی دارد که در صورت استفاده بهینه براساس برنامه‌های راهبری، می‌تواند جایگاه این شهر و شهرستان را در استان فارس، ارتقا بخشد؛ میدان‌های نفتی، گذرِ خط اصلی گاز و فیبر نوری، راه آهن و جاده ترانزیت، باغ‌های پسته، باغستان‌های انجیر و مزارع زعفران و دیگر تولیدات کشاورزی، نشان دهنده سرمایه‌های خدادادی در بخش کشاورزی و صنعتی این شهرستان است.

انتخاب روز هفتم اردیبهشت به نام «روز سروستان» اقدامی فرهنگی و ارزشمند است و فرصت مغتنمی است که اندیشمندان، پژوهشگران و مدیران شهرستان سروستان به تاریخ، فرهنگ و مبانی توسعه، اهتمام جدی کنند.

در پایان این پیام آمده است: «روز سروستان» را به مردم عزیز و بزرگوار شهرستان سروستان، تبریک گفته و از برگزار کنندگان این همایشِ غیرحضوری، تشکر می‌کنم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied