شمانیوز
شما نیوز

ورود خودرو به بورس موجب افزایش قیمت کارخانه ای آن می شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی قیمت خودرو و حتی عرضه این کالا در بورس موجب ارتقای کیفیت، افزایش رضایت مصرف‌کننده و کوتاهی دست واسطه‌گران از بازار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، علیرضا پاک فطرت اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید ضمن ارسال نامه‌ای به مجلس، تقاضای آزادسازی قیمت خودرو را مطرح کند، زیرا در شیوه کنونی فروش خودرو سود حاصل از فروش صرفا نصیب واسطه‌ها و دلالان می‌شود.

وی بیان کرد: آزادسازی قیمت خودرو و حتی ورود خودرو به بورس به سود صنعت، خودروساز و مصرف‌کننده نیز خواهد بود به این معنا که قیمت‌ها در بازار آزاد مقادیری کاهش را تجربه خواهد کرد و به موازات آن، قیمت کارخانه‌ای خودرو مقداری افزایش می‌یابد و همین امر موجب ارتقای کیفیت خودرو، افزایش رضایت مصرف‌کنندگان و کوتاهی دست واسطه‌گران می‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد بنده این است که خودروسازان طی ارسال نامه‌ای به وزیر صمت و پیگیری موضوع از جانب وزیر در مجلس، در جهت آزادسازی قیمت خودرو اقدام نمایند زیرا دو نرخی بودن قیمت خودرو، چندان مورد تایید مصرف‌کنندگان نیست.

او ضمن انتقاد از اجرای شیوه قرعه‌کشی در طرح‌های فروش خودروسازان که امکان خرید را برای عده‌ای محدود فراهم می‌کند، تصریح کرد: صرف‌نظر از درستی یا نادرستی قرعه‌کشی‌ها، این موضوع که آیا خودرو به دست مصرف‌کنندگان واقعی می‌رسد یا هدف افراد، سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از رانت موجود در بازار است، با شیوه قرعه‌کشی که در شان صنعت خودروی کشور نیست، قابل ارزیابی نمی باشد.

وی گفت: خودروسازان باید با تلاش در جهت ارتقای کیفیت، روند تولید را با تمام توان همانند گذشته ادامه دهند زیرا در صورت سستی کارخانجات در تولید، بازگشت به پیک سابق تولید زمان‌بر بوده و خودروسازان را متحمل ضرر و زیان می‌سازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied