شمانیوز
شما نیوز

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به کاهش سن ابتلا به کرونا در استان فارس، این موضوع را موجب بروز نگرانی‌های جدی دانست.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، مهرزاد لطفی در سیصد و چهل و یکمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی شیراز مهمترین راه موفقیت در کنترل موارد ابتلا به کووید۱۹ را، رعایت اصول چندگانه بهداشتی دانست و گفت: استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت فردی، عوامل مهم مد نظر در کاهش موارد ابتلا و فوت ناشی از کرونا است.

وی با اشاره به اینکه براساس بررسی‌ها طی یک هفته گذشته شاهد افزایش تعداد نمونه های مثبت ابتلا به کرونا و درصد بستری بیماران در استان فارس بوده ایم، این موضوع را زنگ خطری جدی دانست و بر توجه ویژه به این موضوع تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با هشدار در زمینه کاهش سن موارد ابتلا به کرونا و افزایش موارد ابتلای جوانان در هفته‌های اخیر تصریح کرد: سهل انگاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مرگ بر اثر کرونا به ویژه در جوانان و سنین پایین نگران کننده است، زیرا مرگ جوانان به معنی از بین رفتن نیروی مولد جامعه است.  

او افزود: مجموعه دانشگاه به عنوان سربازان سلامت موظف به تلاش برای ارایه آموزش‌های لازم و آگاه سازی جامعه در زمینه بیماری کووید۱۹ بوده و باید از ابزارهایی که داریم به بهترین شکل برای کنترل بیماری استفاده کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied