شمانیوز
شما نیوز

عامل قطعی برق ضعف مدیریت است

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: ضعف مدیریت در صنعت برق کشور از جمله مهم‌ترین دلایل قطعی برق در کشور است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، آیت الله لطف الله دژکام اظهار داشت: تمامی مشکلاتی که در جامعه ایجاد می‌شود نظیر دزدی، اختلاس و … مربوط به انسان‌های بی تقوا است و اگر این افراد بی تقوا، توبه کنند و تقوا پیشه کنند مشکلی در کشور وجود نخواهد داشت.

وی افزود:همه ما در معرض امتحان هستیم و تمامی معضلاتی که در جامعه رخ می‌دهد به گونه‌ای عامل امتحان مردم است و باید نتیجه‌ای که از این امتحان به دست می‌آید نتایج درخشانی باشد.

وی گفت: برخی از واکنش‌های مردم در این امتحانات به گونه‌ای است که سایر مردم را عاجز می‌کند از این رو باید تمامی آحاد مردم در مشکلات یادآور صبر به یکدیگر باشند تا بتوان به اهداف والای انقلاب اسلامی دست یافت پس می‌توان گفت اگر مشکلی در جامعه پیش بیاید باید صبر کرد تا مشکلات برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در خصوص خاموشی‌های اخیر بیان کرد:برخی از این قطعی‌ها باعث نارضایتی مردم شده و برنامه ریزی مناسبی نیز نداشته است اما اگر علل آن را واکاوی کنیم می‌توان دریافت که گرمای بی سابقه هوا یکی از عوامل این قطعی‌ها است.

وی ادامه داد: از جمله سایر علل قطعی‌های برق می‌توان به افزایش میزان مصرف برق اشاره کرد که می‌توان با خاموش کردن یک چراغ مصرف برق را کاهش داد البته لازم به ذکر است که مسئولین تولید برق در کشور نتوانسته‌اند با توجه به افزایش مصرف، تولید برق کنند.

دژکام اظهارداشت:کشورهای مستبد اجازه نخواهند داد مردم ایران به حق واقعی خود دستیابی داشته باشند اما انرژی هسته‌ای و تولید برق هسته‌ای یکی از حقوق مسلم مردم ایران است و باید از این ظرفیت برای تولید برق استفاده کرد.

به اعتقاد امام جمعه شیراز، ضعف مدیریت در بخش برق موجب شده تا شاهد قطعی برق در استان فارس و کشور باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied