شمانیوز
شما نیوز

تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۶۷ سال در شیراز

تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۶۷ سال در شیراز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  گفت: تزریق واکسن علیه کرونا ویروس به افراد بالای ۶۷ سال از ۲۰ تیرماه در فارس آغاز شده و به کسانی که پیامک نوبت دهی دریافت کرده اند تزریق می شود.

عبدالرسول همتی با اشاره به توزیع جدید واکسن کرونا ویروس از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، گفت: سهمیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحویل داده شده است.

وی بیان کرد: از بیست تیر ۱۴۰۰ در مراکز تزریق واکسیناسیون، به افراد بالای ۶۷ سال که پیامک نوبت دهی دریافت کرده‌اند واکسن علیه کرونا ویروس تزریق می‌شود.

او ادامه داد: افرادی که نام آنها بر اساس سامانه سیب استخراج شده، پس از دریافت پیامک نوبت دهی، می‌توانند در زمان اعلام شده برای تزریق واکسن به مرکز اعلام شده در پیامک مراجعه کنند.

همتی گفت: فعالیت مراکز تزریق واکسیناسیون خودرویی طی دو شیفت، صبح از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح و عصر از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب انجام می‌شود و در دیگر مراکز انجام واکسیناسیون، از ۶ صبح آغاز و تا پایان حضور مراجعین دارای نوبت واکسن تزریق می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سهمیه واکسن به طور هفتگی از سوی وزارت بهداشت توزیع و به گروه‌های هدف اطلاع رسانی می‌شود که در صورت توزیع واکسن بیشتر، واکسن به گروه‌های سنی پایین‌تری تزریق می‌شود.

او افزود: حضور افراد در مراکز واکسیناسیون تنها بر اساس پیامک نوبت دهی بوده و از افراد دیگر گروه‌های سنی درخواست می‌شود برای پیشگیری از هرگونه اختلال و ازدحام جمعیت در محل‌های تزریق واکسن و حفظ سلامت خود و دیگران، تنها پس از دریافت پیامک در روزهای آینده، به مراکز واکسیناسیون اعلام شده در پیامک مراجعه کنند، چرا که امکان پذیرش افراد خارج از نوبت‌های پیامک شده وجود ندارد و هر گونه مراجعه خارج از شرایط یاد شده، موجب اختلال در روند اجرای واکسیناسیون خواهد بود.

وی ادامه داد:مردم برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به واکسیناسیون در استان فارس، به پایگاه اینترنتی covidvaccine.sums.ac.ir مراجعه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied