شمانیوز
شما نیوز

اجرای طرح انتقال آب دریا به جنوب فارس

عملیات لوله‌گذاری و احداث تأسیسات آب‌شیرین‌کن طرح انتقال آب از دریا به شهرستان های لامرد و مهر با حضور مسوولان استان فارس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، عملیات اجرای طرح انتقال آب خلیج فارس به شهرستان‌های لامرد و مهر استان فارس با اعتباری بیش از ۲ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

طرح تأمین آب آشامیدنی و آب مورد نیاز بخش صنعت شهرستان‌های لامرد و مهر از دریا با سرمایه‌گذاری شرکت فرا آبرسان سرزمین و با خرید تضمینی ایمیدرو در مدت  ۲ سال اجرا خواهد شد.

این طرح با ظرفیت ۱۵ میلیون مترمکعب آب هم‌اکنون در بخش های ساخت تأسیسات آب‌شیرین‌کن در کنار دریا، عملیات ترانشه‌برداری و خاک‌برداری خط انتقال در چند نقطه، عملیات حفر کانال و تولید، انتقال و لوله‌گذاری فعال شده است .

دالان این خط از ارتفاعات صعب العبور منطقه مرزی استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان می‌گذرد و با ایجاد ۵ پمپاژ در مسیر خط لوله، وارد شهر لامرد می‌شود.

خشکسالی‌های بیش از یک دهه اخیر و به دنبال آن کاهش محسوس سطح سفره‌های زیرزمینی و گرمای سوزان و طاقت فرسا، مردم و ساکنان بسیاری از مناطق استان فارس از جمله شهر‌های جنوبی را با چالش جدی و بحران کم آبی مواجه کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied