کد خبر : 889699

تقاطع سه سطحی رحمت- امیرکبیر-مطهری با حضور معاون اول رئیس جمهور و مسئولان استانی به عنوان بزرگترین پروژه عمرانی جنوب کشور در شیراز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و مسئولان استانی تقاطع سه سطحی رحمت- امیرکبیر-مطهری شیراز افتتاح شد.
افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی جنوب کشور در شیراز تقاطع شهدای کشن به طول ۵ هزار و ۵۳۰ متر احداث شده و مسیر دسترسی به کمربندی، بولوار رحمت، امیرکبیر، مطهری جنوبی و خیابان میثم را برای شهروندان شیرازی تسهیل می‌کند. این تقاطع که بزرگترین طرح تقاطع سه سطحی جنوب کشور است، جنوب شیراز را به شمال و شرق کلان شهر متصل می‌کند.
این طرح شامل ۹ رمپ و ۷۲ ستون و ۶۸ هزار متر مکعب بتن‌ریزی است و برای ساخت آن براساس اطلاعات شهرداری شیراز ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح شهدای انقلاب شیراز از دیگر پروژه‌های بود که با حضور جهانگیری افتتاح شد. این پروژه به طول ۶ کیلومتر و با هزینه اجرا و تملک ۶۰ میلیارد تومان در راستای تکمیل بزرگراه کوهسار مهدی عج و رینگ پیرامونی شهر شیراز انجام شده است. همچنین با احداث این پروژه در حدود ۴ هکتار درختکاری به فضای سبز شهری کلانشهر شیراز افزوده شده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید