کد خبر : 892089

اختصاصی شمانیوز/

برگزاری آزمون آنلاین پایان ترم کانون زبان ایران مشکلاتی را برای زبان آموزان ایجاد نموده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، برای نخستین بار کانون زبان ایران تصمیم گرفته که آزمون پایان ترم زبان آموزان را به صورت آنلاین برگزار نماید، اما این تصمیم مشکلاتی را برای زبان آموزان و والدین آنان ایجاد نموده است.
آزمون آنلاین کانون زبان ایران و مشکلات زبان آموزان
مسئولان مراکز آموزشی کانون زبان از مدتی قبل از پایان ترم تحصیلی، به زبان آموزان اعلام نمودند که آزمون پایان ترم دیگر به صورت مکتوب برگزار نمی‌شود و آنان باید در ساعاتی مشخص که اعلام می‌گردد به سایت مرکزی کانون زبان مراجعه و در منزل، کافی نت یا هر جایی که به اینترنت دسترسی دارند به صورت آنلاین امتحان دهند.
زبان آموزان نیز در ساعاتی که از قبل تعیین شده به سایت مراجعه کرده، اما متاسفانه از همان لحظات اولیه برگزاری آزمون، قسمت برگزاری آزمون از دسترس خارج شده و زبان آموزان نتوانستند در آزمون شرکت نمایند.
خبرنگار شمانیوز جهت بررسی موضوع به یکی از مراکز مراجعه تا علت را جویا شود. برخی از والدین زبان آموزان که جهت اعتراض به این روند برگزاری آزمون به این مرکز مراجعه نموده بودند به خبرنگار شمانیوز گفتند از ساعت ۶ صبح فرزندانشان مدام بر روی سایت کانون زبان بوده و پس از ساعت‌ها تلاش به دلیل عدم دسترسی به صفحه مربوطه موفق به دادن آزمون نشده اند.
این افراد با اعتراض شدید به تصمیم گیرندگان این موضوع اظهار داشتند زمانی که زیر ساخت‌های لازم برای انجام چنین امری فراهم نیست چرا مدیران کانون با چنین تصمیماتی به خانواده‌ها و زبان آموزان استرس و اضطراب وارد نموده و مشکلاتی را برای آنان به وجود می‌آورند؟
علاوه بر اینکه این روش ارزیابی معلومات زبان آموزان نیز روش نادرستی است. چرا که وقتی آزمون دهنده در منزل یا کافی نت به تمام منابع امتحانی دسترسی دارد و نیز می‌تواند از بقیه برای پاسخگویی به سوالات کمک بگیرد، چگونه می‌توان معلومات و آموخته‌های او را سنجید؟
با توجه به موارد پیش گفته به نظر می‌رسد مدیران کانون زبان ایران باید در این روش برگزاری آزمون تجدیدنظر نموده و تا زمانی که سایت مرکزی این کانون زیرساخت‌های لازم را برای این امر ندارد به همان روش قبل امتحانات پایان ترم را برگزار نمایند و باعث سرگردانی و اضطراب زبان آموزان نگردند.
علاوه بر اینکه برای آن دسته از زبان آموزان نیز که به دلیل مشکلات سایت، نتوانستند در آزمون شرکت نمایند تدبیری بیاندیشند تا حق آنان که یک ترم زحمت فراگیری مباحث درسی را کشیده اند پایمال نگردد.
**جوابیه کانون زبان ایران به خبر فوق
بسمه تعالی روز چهارشنبه مورخ 97/12/15 مطلبی درخصوص آزمون آنلاین کانون زبان ایران در سایت شما نیوز منتشر شده است که روابط عمومی کانون زبان ایران بر خود لازم می‌داند ضمن عذرخواهی از زبان‌آموزان عزیز و والدین ایشان به سبب مشکلاتی که برای شرکت در آزمون برای آن‌ها ایجاد شده، به اطلاع ‌برساند که مهلت شرکت در آزمون‌های آنلاین تا مورخ 97/12/24 تمدید شده است و زبان‌آموزان عزیز می‌توانند بدون عجله و شتاب در فرصت روزهای آتی در این آزمون شرکت نمایند و نگرانی در خصوص شرکت در آزمون آنلاین نداشته باشند.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    برای بار دوم آزمون سه تا سوال مونده بود که زمان به پایان رسید و نتیجه آزمون اول رو حساب کردن و نمره پسرم شد74/14وفیل شد لطفا نمره امروز جمعه رو حساب کنید براش.