کد خبر : 894912

میهمان‌نوازی و نوع دوستی مردم شیراز در جریان سیل اخیر، مسئولان استان فارس را بر آن داشت که به پاسداشت این مهربانی در شرایط دشواری، پیشنهاد نام‌گذاری روز ' میهمان‌نوازی و نوع‌دوستی' را برای تاریخ پنجم فروردین‌ماه ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز. به جهت قدردانی از مردم شیراز، استاندار فارس در جلسه ستاد بازسازی و بازتوانی خسارت ناشی از سیل، گفت: روز ۵ فروردین به عنوان روز جهانی «میهمان نوازی و نوع دوستی» ثبت خواهد شد.
میهمان نوازی مردم شیراز در تقویم‌های جهان ثبت می‌شود
عنایت‌الله رحیمی با اشاره به اینکه همدلی و همراهی مردم فارس و شیراز در یاری رساندن به آسیب دیدگان واقعه سیل پنجم فروردین ماه جلوه‌ای ارزشمند از نوع دوستی را به نمایش گذاشته است، از مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواست ثبت این روز را به عنوان روز جهانی میهمان نوازی پیگیری کنند. وی افزود: مردم در سیل اخیر شیراز کمک‌های بسیار شایان توجهی کردند و خوش درخشیدند و شعر 'بنی آدم اعضای یکدیگرند' را تفسیر کردند.
او بیان کرد: مردم شیراز اثبات کردند که ضرب المثل‌هایی که میهمان نوازی آنان را در همه جهان زبانزد کرده، واقعی است و رفتار این مردم درسی انسانی نه تنها برای ایرانیان که برای جهان بود.
همچنین نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز این میهمان نوازی را به مثابه الگویی برای آینده کشور و جهان اسلام دانست و گفت: افتخاری که شیراز آفرید مدیون کسانی است که فرهنگ مهربانی را نهادینه کردند.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام خاطرنشان کرد: این رویداد را بدهکار افرادی هستیم که این فرهنگ را ایجاد کردند و در این راستا باید از مردم تشکر کنیم
وی افزود: گاه بلایی حادث می‌شود؛ اما مردم خوب با آن برخورد می‌کنند و تبدیل به نعمت می‌شود. در این بحران نیز عموم مردم خوب حرکت کردند و رهبری نیز قدرت بسیج شوندگی آنان را ستودند.
گفتنی است در جریان سیل ۵ فروردین ماه شیراز ۲۱ نفر جان باختند. مردم شیراز در این روز با کمک‌های بی شائبه خود به مسافران نوروزی از قبیل: اسکان رایگان مسافران، تعمیر خودرو آنان بدون دریافت پول و... جلوه‌هایی از نوع دوستی را به نمایش گذاشتند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید