شمانیوز

رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت استان فارس گفت: در حال حاضر در کشور از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۴۰ نفر به بیماری سرطان مبتلا می‌شوندکه این رقم در دیگر کشور‌ها از هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۰۰ نفر است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر کامران باقری لنکرانی به مناسبت روز جهانی گوارش در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امروزه در کشور از هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۴۰ نفر به بیماری سرطان مبتلا می‌شوند که این رقم در دیگر کشور‌ها از هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۰۰ نفر است.
شیوع سرطان در کشور نگران کننده نیست
وی با بیان اینکه شیوع سرطان در کشور نگران‌کننده نیست افزود: براساس آمار‌ها سالانه در کشور ۱۱۰ هزار نفر که ۵۵ هزار نفر آنان مرد و مابقی زن هستند به سرطان مبتلا می‌شوند و فوت می‌کنند که با تشخیص زودهنگام می‌توان سرطان را درمان نمود.
وزیر اسبق بهداشت بیان کرد: در بین سرطان‌های پر شیوع مردان در کشور رتبه اول سرطان معده و در بانوان رتبه اول سرطان پستان می‌باشد و پس از آن‌ها سرطان روده بزرگ ثبت شده است. همچنین سرطان کبد و لوزالمعده نیز رو به افزایش است.
او با تاکید بر تشخیص زودهنگام انواع سرطان‌ها افزود:افراد با مشاهده هرگونه تغییرات در گوارش و مدفوع خود باید به پزشک مراجعه و آزمایشات مربوطه را انجام دهند تا در برابرانواع سرطان‌ها اقدامات پیشگیرانه انجام شود. وی مراقبت از افراد سالمند در برابر انواع سرطان‌ها را مهم توصیف کرد و گفت: ۱۵.۶ درصد مردان در سن زیر ۷۵ سال مبتلا به سرطان می‌شوند که در بین زنان این رقم کمتر از ۱۲.۶ درصد ثبت شده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه