شمانیوز

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: جهاد کشاورزی فارس از سرمایه‌گذاران تولید گل و گیاه و نشا گلخانه‌ای حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محمدمهدی قاسمی اظهار داشت: ارزان‌ترین تسهیلات بخش کشاورزی، از بند الف تبصره ۱۸ تسهیلات ۷ درصدی در مناطق غیربرخوردار و تسهیلات ۹ درصدی در مناطق برخوردار به توسعه کشت گلخانه اختصاص داده می‌شود.

وی با بیان اینکه محدودیتی برای ایجاد گلخانه وجود ندارد افزود: گلخانه‌های کوچک مقیاس ۱۰ متر مربعی در روستا‌ها تا شهر‌ک‌های گلخانه‌ای ۲۰۰ هکتاری حمایت می‌شوند و مجوز دریافت می‌کنند.

وی بیان کرد: در استان فارس ستاد گلخانه‌ها با محوریت معاون استاندار تشکیل شده تا مسائل و مشکلات احتمالی سرمایه‌گذاران دنبال شود.

وی گفت: آموزش‌های مهارتی لازم توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و مرکز آموزش کشاورزی استان فارس به متقاضیان احداث گلخانه ارائه می‌شود و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نظیر گاز و برق، نهایت مساعدت و همکاری را با مجتمع های گلخانه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه از همه کشاورزانی که در کشت سبزی و صیفی فعالیت دارند درخواست می‌شود که کشت خود را به گلخانه ببرند تصریح کرد: کشاورزان با انتقال کشت از فضای باز به گلخانه علاوه بر کمک به حیات کشاورزی و منابع آب استان، در تامین امنیت غذایی استان و کشور نقش آفرینی بهتری خواهند داشت.

قاسمی اضافه کرد: به ازای هر واحد مترمکعب آب آبیاری در گلخانه ۱۰ تا ۱۵ برابر محصول در فضای باز تولید می‌شود و در گلخانه محصولات با کیفیت بهتر و هزینه کمتر در محیط کنترل شده‌ای تولید می‌شود.

او اظهار داشت: پیش بینی می شود در استان فارس ۸۰ هزار هکتار کشت سبزی و صیفی در فضای باز به ۷ هزار هکتار کشت در محیط کنترل شده و گلخانه انتقال داده شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه