شمانیوز

رییس سازمان دانش آموزی استان فارس گفت: سینما دانش‌آموز از طرح های ویژه اوقات فراغت دانش‌آموزان ،تابستان امسال در شیراز راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، محسن کلاری اظهار داشت: با هماهنگی صورت گرفته با اداره های آموزش و پرورش نواحی چهارگانه شیراز، در هر ناحیه یک سالن نمایش در نظر گرفته شده است که دانش‌آموزان می‌توانند با هماهنگی سازمان دانش‌آموزی هر ناحیه اقدام به تهیه بلیط فیلم‌ها کنند.

وی زمان شروع اکران فیلم‌ها را از ۱۵ تیر اعلام کرد و افزود: نکته قابل توجه در این طرح همکاری اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرروش فارس است که پس از اکران هر فیلم، دو مشاور به منظور افزایش اثرگذاری فیلم بر مخاطبان با حضور در سالن به نقد و بررسی اهداف و پیام فیلم می‌پردازند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ فیلم کودک و نوجوان ایرانی و خارجی با محتوای تربیتی برای دانش‌آموزان تهیه شده است که میتوانند این فیلم‌ها را با اولیای خود تماشا کنند.

او از راه‌اندازی سامانه daneshtik به منظور تهیه بلیت خبر داد و گفت: سینما دانش‌آموز و راه‌اندازی آن شروعی جدید برای ورود به مباحث آموزشی از طریق فیلم و هنر هفتم است و سازمان دانش‌آموزی فارس طرح‌ها و ایده‌های جذاب‌تری برای تکمیل این طرح دارد که در آینده‌ای نزدیک به اجرا خواهد گذاشت.

وی با تاکید بر لزوم رفع دغدغه خانواده‌ها درباره فیلم‌هایی که متناسب با سن دانش‌آموزان و فرهنگ ایرانی -اسلامی نیست، گفت: سازمان دانش‌آموزی فارس با همکاری بخش خصوصی و در راستای تربیت اجتماعی اقدام به راه‌اندازی سینمادانش‌آموز کرده است.

وی تصریح کرد: فیلم‌ها با محتوای تربیتی انتخاب شده و دانش‌آموزان با دیدن این فیلم‌ها اعتماد به نفس، تاب‌آوری، نظم فردی و اجتماعی، قدرت نه گفتن، دوست‌یابی، هوش اجتماعی را که از منش‌های تشکل پیشتازان سازمان دانش‌آموزی است، فرا می‌گیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید