شمانیوز

مهدی محمدی رئیس شورای شهر بجنورد روز گذشته در جلسه شورا، مسئله شهردار اصلاح‌طلب بجنورد را تمام شده دانست و گفت: باید به دنبال انتخاب شهردار جدید باشیم.

به گزارش شمانیوز به نقل از تسنیم، ٬ روح‌الله براتیان شهردار مرکز استان خراسان شمالی چند روز پیش در نامه‌ای به شورای اسلامی شهر بجنورد به علت آنچه که وی رسیدن زمان بازنشستگی خود اعلام کرد٬ از اعضای شورا خواسته بود نسبت به وضعیتش تعیین تکلیف کنند.
 

شهردار استعفا داده است

در همان زمان مهدی محمدی رئیس شورای شهر بجنورد با تایید ضمنی این مطلب که براتیان استعفا داده است، اظهار داشت: براتیان نامه‌ای مبنی بر اتمام دوران خدمت به شورا ارسال کرده که در حال رایزنی و بررسی برای تصمیم گیری در این باره هستیم.

وی افزود: وزارت کشور در این باره تصمیم خواهد گرفت که شهردار بجنورد در 30سال خدمت بازنشسته شود یا خیر.

با این حال برخی از رسانه‌های استان از پذیرش استعفای براتیان خبر دادند و نوشتند: شورای شهر استعفای شهردار بجنورد را پذیرفت. شنیده شده شورای شهر بجنورد در سومین جلسه اضطراری و غیر رسمی علی رغم پیگیری موضوع الزام در استعفای شهردار بجنورد (قانون پایان دوره بازنشستگی) استعفای براتیان را پذیرفت.

یک کانال خبری نیز نوشت: مقرر شده تا یک‌ماه آینده شهردار بجنورد فعالیت داشته و پس از آن شهردار جدید برای شهر بجنورد انتخاب شود. شنیده‌ها حاکی است٬ پیگیری و رایزنی برای ماندگاری براتیان در سفر رییس مجلس و رییس جمهور انجام گیرد.

این در حالی است که چند روز بعد٬ روح الله براتیان ماجرای استعفای خود را تکذیب کرد و گفت: در نامه‌ای که به شورا نوشتم از آن‌ها خواستم درباره وضعیت کاری من با توجه به زمان بازنشستگی٬ تعیین تکلیف کنند.

باید شهردار جدید را هرچه زودتر معرفی کنیم

این واکنش‌ها تا نشست روز گذشته شورای شهر بجنورد ادامه داشت تا این که دیروز محمدی به طور تلویحی پایان کار شهردار بجنورد را اعلام کرد و گفت: کار براتیان در شهرداری بحثی تمام‌شده است و باید اعضا نسبت به تدبر در آینده و راه‌کاری مورد تأیید همه برای انتخاب شهردار آینده بجنورد هوشیار باشند.

علیرضا باغچقی عضو شورای شهر بجنورد نیز در انتهای جلسه علنی این هفته شورای اسلامی شهر بجنورد، نسبت به آسیب‌های عدم ورود به موضوع انتخاب شهردار بجنورد هشدار و تذکر داد و گفت: انتخاب شهردار جدید تنها راه پیش روی شورای اسلامی شهر بجنورد است. عدم تسریع در مشخص کردن وضعیت شهرداری و شهردار بجنورد، آسیب و نقصی است که به‌پای شورای اسلامی دوره پنجم بجنورد نوشته خواهد شد زیرا نخستین و مهم‌ترین اقدام هر دوره شورای شهر انتخاب شهردار است.

عضو شورای شهر بجنورد خواستار برگزاری جلسات مستمر و فشرده به جهت تعیین شهردار شد و ادامه داد: باید تلاش کنیم به‌طور مستقیم شهردار جدید بجنورد انتخاب شود و دوران هدایت این مجموعه به‌صورت سرپرستی را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

وی نسبت به سکوت چندین روزه درباره این موضوع نیز انتقاد کرد و گفت: باید هرچه سریع‌تر این اقدام تعیین تکلیف شود و نسبت به پنهان‌کاری برای کار جلوگیری شود.

سید احمد وکیلی عضو دیگر شورای شهر بجنورد نیز ارتباطات خوب و مناسب را از ملاک‌های مهم شهردار آینده بجنورد عنوان کرد و گفت: فرد مورد نظر باید دارای رابطه خوب با همه و روابط انسانی درستی باشد.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر بجنورد توانمندی مدیر را از دیگر ملاک‌های شهردار آینده بجنورد توصیف کرد و ادامه داد: باید در این انتخاب تسریع کرد تا به وعده‌هایی که به مردم داده‌شده عمل شود.

شهردار بجنورد را با ملاک‌های درست انتخاب کنیم

سید محسن موسوی، رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر بجنورد نیز در این جلسه گفت: ملاک‌های فراوانی برای انتخاب شهردار آینده بجنورد مدنظر است که باید آنها را رعایت کرد و باید در این انتخاب دقت لازم را انجام داد.

مهدی محمدی، رئیس شورای شهر بجنورد نیز اطلاع از موضوع بازنشستگی شهردار بجنورد را منوط به 3 روز کاری گذشته عنوان کرد و گفت: فرآیند انتخاب شهردار بایستی تا جلسه آینده شورای شهر به مشورت گذاشته شود و پس از انتخاب روش موردنظر اعم از فراخوان، گزینه‌های اعضای شورای یا استفاده از مجموعه فعلی شهرداری بجنورد، زمان‌بندی این کار در سریع‌ترین حالت انجام شود.

سئوال افکار عمومی و رسانه‌های استان اینجاست که موضوع براتیان چه نامی دارد. استعفا یا عزل؟ علیت واقعی چیست؟ آیا وی٬ در حالی که خود استعفایش را تکذیب کرده٬ استعفا داده است یا عزل شده؟ آیا موضوعی زمینه عزل او را فراهم کرده است؟ تا چه زمانی براتیان بر مسند شهرداری خواهد بود؟ تکلیف شهرداری بعدی بجنورد چیست؟

این سئوالاتی است که اینک در مقابل اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد به‌عنوان یکی از محروم‌ترین مراکز استان‌های کشور قرار داشته و اعضای شورا موظف هستند هرچه سریع‌تر نسبت به آن پاسخگو باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه