شمانیوز

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از تشکیل ۱۰ پرونده تعزیراتی از ابتدای سال جاری برای آرایشگاه‌های متخلف خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، علی مبشری گفت: طبق قانون آرایشگاه‌های متخلف ملزم به تعطیل کردن بخش لیزر شده و دستگاه لیزر آن‌ها نیز به نفع دولت ضبط شده است.

وی اظهار داشت: لیزر پوست در آرایشگاه‌ها تخلف بوده و در صورت مشاهده این موارد که عموما در آرایشگاه‌های زنانه گزارش شده با متخلفان برخورد تعزیراتی می‌شود.

وی تاکید کرد: لیزر پوست اقدامی درمانی محسوب شده و اقدامات  درمانی نیز بایستی زیر نظر پزشک انجام شود و انجام این کار در آرایشگاه‌ها ممکن است باعث آسیب جسمانی به شهروندان شود.

وی گفت: تمام آرایشگاه‌های زنانه و انبارها، فروشگاه‌ها و عرضه کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در حیطه صلاحیت‌ها و چارچوب قوانین و مقررات سازمان، مورد بازدید قرار می‌گیرند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بازرسان تعزیرات حکومتی با هرگونه لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی، تاریخ مصرف گذشته، قاچاق، گرانفروشی، عدم نصب نرخ نامه مصوب در واحد صنفی، لیزر، پاکسازی پوست، بوتاکس، برداشتن خال وزگیل و سوراخ کردن گوش در آرایشگاه‌ها برخورد خواهند کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده چنین تخلفاتی مراتب را به دانشگاه علوم پزشکی و یا سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اطلاع داده تا با متخلفین برخورد شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه