شمانیوز

کمیته حقیقت یاب بررسی علل و عوامل بروز سیل شیراز که توسط شورای اسلامی شهر شیراز و پس از بروز سیل فروردین ماه تشکیل گردید، روز سه شنبه نظر کارشناسی خود را رسانه ای کرد اما ساعاتی بعد دادستان عمومی و انقلاب شیراز، انتشار نظر این کمیته را فاقد وجاهت قانونی دانست.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اعلام کرد نظر کمیته حقیقت یاب شورای اسلامی شیراز درباره معرفی مقصران سیل شیراز فاقد اعتبار قضایی است.

حیدر آسیابی گفت: با توجه به تشکیل پرونده قضائی نسبت به موضوع و رسیدگی در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شیراز طبق قانون، مرجع تعیین هیأت کارشناسی تنها مرجع قضائی ذیصلاح و مبنای تشخیص مقصرین نیز نظر هیأت کارشناسی منتخب مرجع قضائی است.

وی بیان کرد: نظر کارشناسی کمیته حقیقت یاب فاقد هرگونه اعتبار کارشناسی برای مرجع قضائی بوده و انتشار آن فاقد هر گونه وجاهت قانونی است که تذکر لازم از ناحیه دادستانی به کمیته مذکور داده خواهد شد.

او افزود: با توجه به وصول نظریه هیأت پنج نفره کارشناسی ۴ تن از شهرداران ادوار مختلف شیراز هر کدام به میزان ۲۵ درصد مقصر شناخته شده اند و نظریه هیأت کارشناسی در مرحله ابلاغ است.

آسیابی ادامه داد: در نظریه هیأت کارشناسی تعیین شده از سوی مرجع قضائی فقط شهرداری شیراز مقصر شناخته شده و در نظریه مذکور بجز شهرداری نامی از نهاد یا نهادهای دیگر به عنوان مقصر برده نشده است.

وی بیان کرد: بر اساس نظریه هیأت کارشناسی سه نفره قبلی نیز ۲ تن از شهرداران مقصر شناخته شده بودند که در نظریه هیأت پنج نفره تعداد مقصران به ۴ تن افزایش یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید