شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

چند روزی است ترم تابستانی زبان آموزان کانون زبان ایران آغاز شده اما کتاب های آموزشی بین آنان توزیع نشده و همین موضوع موجب سرگردانی زبان آموزان گردیده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، نحوه توزیع کتاب بین زبان آموزان،هر ترم دستخوش تغییر می گردد به گونه ای که یک ترم به محصلین اعلام می شود کتاب ها را باید از مراکزی که کانون زبان اعلام می کند خریداری کنند و ترمی دیگر توزیع کتاب ها در مراکز آموزشی کانون صورت می گیرد اما برای ترم تابستان به زبان آموزان اعلام گردیده که کتاب این ترم توسط ادارات پست توزیع می شود و زبان آموزان کتاب ها را درب منزل خود تحویل خواهند گرفت.

 

به رغم اینکه زبان آموزان در موعد مقرر از طریق سایت رسمی کانون زبان ایران خرید کتاب را انجام داده و وجه آن را به صورت آنلاین پرداخت نموده اند اما همچنان از توزیع کتاب ها خبری نیست.این در حالی است که کانون زبان در سایت خود رسما اعلام نموده تحویل کتاب ها به متقاضیان حداکثر ظرف ۵ روز انجام می شود که این اتفاق رخ نداده است و با وجود آنکه ترم جدید شروع شده و چند جلسه از ترم نیز گذشته اما از کتاب خبری نیست و زبان آموزان همچنان سرگردان هستند و بدون داشتن کتاب آموزشی سر کلاس حاضر می شوند.

 

ظاهرا داستان آزمون و خطا در تصمیم گیری های مدیران کانون زبان ایران تمامی ندارد و هر ترم به گونه ای تصمیم گیری می شود که نتیجه آن تزریق اضطراب و استرس به خانواده ها و زبان آموزان است، یک روز با تصمیم گیری برگزاری آزمون آنلاین و روز دیگر با تصمیم گیری واگذاری توزیع کتاب ها به ادارات پست.

 

به نظر می رسد مدیران این کانون به جای اینکه تصمیم گیری های خود را در کل استان های کشور اجرایی نمایند ابتدا به صورت نمونه در یکی دو استان اجرا کنند و چنانچه نتیجه مثبت بود آن را به کل کشور تعمیم دهند نه اینکه بدون رصد نتیجه یک تصمیم، کل جمعیت زبان آموزان کانون را درگیر تصمیماتی نمایند که نتیجه آن خیلی ملموس نیست. 

 

به عنوان مثال آیا بهتر نبود توزیع کتاب همچون ترم گذشته در مراکز آموزشی کانون انجام می‌شد؟ اگر این چنین بود هم در هزینه ها صرفه جویی می‌شد و هم به موقع کتاب در اختیار زبان آموز قرار می گرفت و استرسی هم به محصلین و خانواده ها وارد نمیشد.

آقایان مسئول ! زبان آموزان همچنان بدون کتاب هستند زودتر فکری کنید.

 

جوابیه کانون زبان ایران

سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات کانون زبان:

توضیحاتی در خصوص شرایط ارسال پستی کتب آموزشی

ترم تابستان امسال بنا بر تصمیم اتخاذ شده از سوی اداره نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تغییر در شیوۀ ارائۀ کتاب به زبان‌آموزان همراه بود. از شروع این اقدام بخش زیادی از زبان آموزان در سطح کشور کتاب سفارش شده خود را دریافت کرد اند اما در این میان تعدادی از زبان‌آموزان نسبت به عدم دریافت کتاب از سوی ادارۀ پست سوالاتی را عنوان کردند که ما را بر آن داشت تا این موضوع را با سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات مطرح نماییم.
 
 
توضیحاتی در خصوص شرایط ارسال پستی کتب آموزشی
امیر ثروتی، سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: در ابتدای صحبت لازم است از زبان آموزان عزیزی که به هر علت تاکنون کتاب به دست شان نرسیده است، عذرخواهی کنم. همانطور که قبلا نیز عرض کرده بودم در فرآیند ارسال پستی کتاب، ماموران پست طی2 مرحله به آدرس‌های پستی مراجعه خواهند کرد و در صورتی که در این دو مرحله زبان‌آموزان برای دریافت کتاب حضور نداشته باشند کتاب به ادارۀ پست مرجوع می‌شود و این عزیزان باید با مراجعه به ادارۀ پست کتاب خود را دریافت نمایند.
 
وی افزود: اما از طرف دیگر چون تعدادی از زبان‌آموزان در فرآیند ثبت‌نام ارسال پستی کتاب، آدرس خود را در سامانه درج نکرده و یا اشتباه درج کرده بودند، ماموران ادارۀ پست کتاب‌های این عزیزان را مرجوع نموده و گزارشی مبنی بر این موضوع به کانون زبان ارسال کردند، ما نیز پس از بررسی گزارش‌های ارسالی لیستی از مشخصات این زبان‌آموزان تهیه و به مراکز آموزشی مربوط به آنان ارسال کرده‌ایم تا این عزیزان بتوانند با مراجعه حضوری به مراکز و معرفی خود کتاب‌هایشان را دریافت نمایند.  
 
سرپرست ادارۀ فناوری اطلاعات کانون زبان ایران ادامه داد: زبان‌آموزانی که کتاب‌های خود را دریافت کرده‌اند اما نقص، کمبود و یا مشکلی در آن‌ها وجود دارد می‌توانند با مراجعه به مرکز آموزشی و عودت کتاب خود، بستۀ آموزشی کامل را دریافت نمایند.
 

گفتنی است زبان‌آموزان گرامی می‌توانند نسخۀ الکترونیکی دروس ابتدایی سطح مربوط به خود را از پیوندهای زیر بارگیری و تا زمان دریافت کتاب از آن استفاده نمایند.

مقطع کودکان

مقطع نوجوانان

مقطع بزرگسالان

مکالمه ویژه

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید