شمانیوز

​مدیر کل استاندارد فارس از تشدید بازرسی‌های فنی از شهر‌های بازی استان خبر داد و گفت: ۸۰ وسیله بازی غیر استاندارد در سطح استان فارس پلمپ شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، مرتضی رهنما اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل گرما و تعطیلی مدارس اداره کل استاندارد بازرسی‌های خود را از شهر‌های بازی استان افزایش می‌دهد و بازدید‌های سرزده را در زمان‌های عصر، شامگاه و روز‌های تعطیل انجام و با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در کل استان و حتی روستا‌ها هرگونه وسیله بازی و تفریحی در شهربازی باید تائیدیه استاندارد داشته باشد، افزود: در غیر این صورت مسئولیت هرگونه اتفاقی به عهده صادر کننده مجوز و مالک وسیله بازی است.

وی بیان کرد: تمام شهرداری‌های استان و مسئولان دهیاری ها بدون تائیدیه استاندارد نباید اجازه بهره برداری از وسایل شهربازی را صادر کنند.

مدیرکل استاندارد فارس گفت: دستگاه‌هایی که در رده سنگین هستند مثل چرخ و فلک، کشتی صبا، و صندلی پرنده که قبلا ازاستاندارد تاییدیه گرفته اند بایستی یک مهندس مکانیک را به عنوان مسئول فنی به اداره استاندارد معرفی کنند در غیر این صورت مجوز آن‌ها باطل شده و بهره برداری از آن وسیله ممنوع می‌شود.

او تصریح کرد: بازرسان استاندارد در ۳ ماه نخست امسال بیش از ۸۰ وسیله بازی را در سطح استان فارس به دلیل نداشتن تاییدیه استاندارد پلمپ و به بهره برداران آن‌ها اخطار لازم را داده و تا رفع نشدن مشکل اجازه بهره برداری را نخواهند داشت.

رهنما گفت: وسایل بازی و تفریحی که در مکان‌هایی به نام خانه بازی و یا در مهد کودک‌های تحت نظارت بهزیستی و یا هرمکان دیگری وجود دارند مشمول استاندارد اجباری بوده و استفاده از آن‌ها بدون تاییدیه استاندارد ممنوع است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید