شمانیوز

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: ۶۸ دستگاه دوربین نظارت تصویری در تقاطع ها و معابر مهم این کلانشهر در چهار ماه نخست امسال نصب و راه اندازی گردیده است و درحال حاضر ۳۵۷ دستگاه دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف سرعت در سطح شهر شیراز وجود دارد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مجتبی زوربخش با اشاره به اینکه هم اکنون 357 دستگاه دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف سرعت در سطح شهر شیراز وجود دارد بیان کرد: هم اکنون 208 دوربین نظارت تصویری و 149 دوربین ثبت تخلف سرعت در سطح شهر نصب شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اظهار داشت: پیش از این تعداد 140 دستگاه دوربین نظارت تصویری در سطح شهر وجود داشت که با راه‌اندازی دوربین‌های نظارت تصویری جدید مجموع دوربین‌ها به 208 دستگاه افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش تعداد دوربین‌های سطح شهر گفت: خرید 77 دوربین نظارت تصویری و ثبت تخلف نسل جدید نیز در دستور کار قرار گرفته است و تعداد دوربین‌ها تا پایان شهریور ماه سال جاری به 434 دستگاه افزایش می‌یابد.

او با بیان اینکه همزمان با افزایش دوربین‌های نظارت تصویری، خرید و توسعه زیرساخت‌های مرکز کنترل ترافیک در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: سرورهای نسل جدید نیز برای مرکز کنترل ترافیک شهرداری شیراز خریداری گردیده است 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز مشارکت با بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار در توسعه سامانه‌های ثبت تخلف را یکی دیگر از اقدامات این حوزه عنوان کرد و افزود: پیش بینی ما این است که در صورت توافق با سرمایه‌گذاران توانمند، میزان دوربین‌های ثبت تخلف بیش از 60 درصد افزایش می‌یابد.

وی گفت: با همکاری‌های دو جانبه صورت پذیرفته بین شهرداری شیراز و پلیس راهور 2 گیت ثبت تخلف در بلوار رحمت و کمربندی دارای کد ثبت تخلف شده‌اند. این اقدام در راستای آرام‌سازی معابر شریانی سطح شهر تا دریافت کد سایر دوربین‌های ثبت تخلف ادامه دارد. 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز هدف از اجرای این طرح را نظارت بیشتر بر مدیریت جریان ترافیک، ثبت ناهنجاری‌های ترافیکی از جمله سرعت غیر مجاز خودروها و توقف‌های ممنوعه دانست و تصریح کرد: نتیجه این اقدامات همزمان با فرهنگ‌سازی و آموزش در کاهش تصادفات رانندگی تاثیرگذار است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه