شمانیوز

رئیس پلیس راه شمال استان فارس با بیان اینکه ۸ درصد از تصادفات جاده‌ای استان در کمربندی شیراز رخ می‌دهد گفت: کمربندی شیراز متولی مشخصی در ایمن‌سازی ندارد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، سرهنگ عبدالهاشم دهقانی با بیان اینکه براساس آمارها استان فارس رتبه نخست حوادث ترافیکی را دارد اظهار داشت: این استان در بحث تصادفات رتبه 14 کشور را دارد که 8 درصد از کل تصادفات جاده‌ای استان در کمربندی شیراز رخ می‌دهد. 

او با بیان اینکه کمربندی شیراز متولی مشخصی در ایمن‌سازی ندارد تصریح کرد:وجود شهرک‌ها در اطراف کمربندی  این مناطق را به یک رینگ شهری تبدیل کرده و موجب بروز مشکلات عدیده‌ای شده است.

وی بیان کرد: براساس آمار 58 درصد از جان باختگان سر صحنه، 5 درصد حین انتقال و 36 درصد در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند. 

وی به کاهش ٤ درصدی فوت شدگان  ناشی از حوادث ترافیکی در جاده‌های استان در گذشته اشاره و اعلام کرد: این در حالی است که تابستان گذشته نسبت به مدت مشابه سال ٩٦ شاهد افزایش ١٤ درصدی متوفیان بوده ایم.

وی با اشاره به طرح ترافیکی تابستانه که از ٣١ خرداد آغاز شده و تا ٣١ شهریورماه ادامه دارد، گفت: امیدواریم با اجرای این طرح در تابستان امسال نسبت به سال گذشته شاهد حوادث کمتری در جاده‌های فارس باشیم.

دهقانی تاکید کرد: محورهای نورآباد-گچساران، قائمیه-کازرون، کمربندی شیراز به طول٤٢ کیلومتر و فیروزآباد-شیراز بیشترین محورهای حادثه‌خیز استان هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه