شمانیوز

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیکاری افراد سبب شده تا حتی پارکینگ خانه‌ها تبدیل به فروشگاه شود و مشکلات زیادی در خرده‌فروشی ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، عباس قبادی در همایش نقش تجار و توزیع در رونق تولید اظهار داشت: متاسفانه عوامل مختلفی همچون ‌بیکاری، شرایط اقتصادی و تحریم‌ها سبب شده که فروشگاه‌های غیر‌قانونی زیادی ایجاد شود که به دلایل اجتماعی نمی‌توانیم با این واحدها برخورد محکمی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بیکاری بیش‌ترین نقش را در این وضعیت داشته بیان کرد: متاسفانه شاهد حضور افرادی به عنوان فعال صنفی هستیم که نه تجربه دارند و نه پروانه کسب و همین امر سبب ایجاد برخی نابسامانی‌ها در بازار شده است.

او ادامه داد: بیکاری افراد سبب شده تا حتی پارکینگ خانه‌ها هم تبدیل به فروشگاه شود و مشکلات زیادی در خرده‌فروشی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه به صنف عمده‌فروشان مواد غذایی جفا شده و متاسفانه آنگونه که باید نتوانسته‌ایم در خصوص خدمات این صنف با مردم و مسئولان سخن بگوییم گفت: برخلاف آنچه گفته می‌شود گران‌فروشی در صنف عمده‌فروشان مواد غذایی را قبول ندارم زیرا در چند ماه گذشته قیمت ارز نیمایی برای تامین کالاهای عمده‌فروشان نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: قیمت ارز نیمایی از کمتر از 9 هزار تومان به حدود 12 هزار تومان افزایش یافته و بدیهی است قیمت کالاهای مصرفی نیز به تبع آن افزایش می‌یابد بنابراین انتظار کاهش قیمت این کالاها بیهوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه