شمانیوز

در چهارمین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در شهر صدرا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، در این آیین استاندار فارس گفت: وزارت راه و شهرسازی در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را ظرف مدت ۲ سال در کشور احداث می کند.

عنایت الله رحیمی اظهار داشت: بر این اساس در استان فارس نیز بنا است ۲۵ هزار واحد مسکونی در شهر صدرا، پنج هزار و ۵۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و یک هزار و ۱۸۵ واحد نیز در بافت‌های ناکارآمد شهری احداث شود.

او بیان کرد: با توجه به تجربه‌های گذشته باید در اجرای این طرح از افراد و پیمانکاران توانمند و دارای توان فنی و مالی مناسب برای همکاری و اجرا دعوت شود.

نماینده دولت در فارس تصریح کرد: نرخ تسهیلات در نظر گرفته شده برای وام احداث که مبلغ آن  ۸۰ میلیون تومان و قابل افزایش تا ۱۱۰ میلیون تومان است ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن ۱۰ سال است.

او افزود: در بافت فرسوده هم سه هزار و ۳۸۵ مورد تسهیلات پرداخت خواهد شد که عدد آن در کلانشهر شیراز ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۹ درصد است که این نیز فرصت مناسبی برای تداوم روند بازآفرینی شهری است.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید در استان فارس یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شد.هرچند دولت‌های گذشته از این طرح بهره‌برداری سیاسی کردند اما بار آن در نهایت بر دوش دولت تدبیر و امید افتاد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه