شمانیوز
شما نیوز

قرص کرونا کشف شد

ویروس کرونایی یکی از آن دسته از بیماری هایی است که در تمام جهان نفوذ کرده و عده زیادی از مردم را درگیر خود کرده است. نهاد تنظیم مقررات دارویی استرالیا مجوز اضطراری برای داروی ضد ویروسی را صادر کرد که می تواند در درمان کرونا موثر باشد.

به گزارش شمانیوز، ویروس کرونایی یکی از آن دسته از بیماری هایی است که در تمام جهان نفوذ کرده و عده زیادی از مردم را درگیر خود کرده است. نهاد تنظیم مقررات دارویی استرالیا مجوز اضطراری برای داروی ضد ویروسی کرونا را صادر کرد که می تواند در درمان کرونا موثر باشد. 

 

این دارو که «مولنوپیراویر» نام دارد نخستین بار برای مقابله با آنفلوانزا تولید شد. تغییراتی در این دارو داده شده است که می‌توان آن را به شکل قرص مصرف کرد. این دارو باید دو بار در روز و به مدت پنج روز مصرف شود.

 

این درمان در چند صد نفری که آن را دریافت کرده‌اند نتیجه خوبی داشته است.

 

تجزیه و تحلیل درمان ده‌ها نفر با این دارو نشان داد که ویروس پس از پنج روز قابل تشخیص نیست اما در ۲۶ درصد افرادی که دارونما دریافت کرده بودند، ویروس کرونا قابل تشخیص بود. پیش بینی می‌شود که آزمایش‌ها در ۱۴۵۰ بزرگسال تا پاییز امسال انجام شود.

 

شرکت مرک، با اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا در هند اعلام کرد که با پنج شرکت هندی به توافق رسیده است تا مجوزهای این دارو را به‌طور داوطلبانه در اختیار آن‌ها بگذارد. بنابراین یک شرکت هندی اعلام کرد که آزمایش بالینی مرحله سوم این دارو را روی ۲۴۰۰ بیمار مبتلا به کرونا از نوع خفیف تا متوسط امتحان خواهد کرد.

 

گفتنی است، شرکت مرک پیش از این روی تولید دو واکسن کووید -۱۹ تحقیق می‌کرد، اما این تحقیقات را در ماه ژانویه متوقف کرد و در پژوهش روی داروی کرونا متمرکز شد. باید توجه داشت که آزمایش ها درباره قرص کرونا همچنان ادامه دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • آذین

    کشفم بشه قرصش به ایرانیا نمیرسه😑