`
شمانیوز
شما نیوز

سازمان تامین اجتماعی:

ارز فی

افزایش 5500 پرونده مستمری در تامین اجتماعی گیلان طی شش ماهه اول سالجاری

تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی گیلان در شهریورماه امسال از 100 هزار نفر گذشت و این گروه 68 درصد مجموع پرونده های مستمری استان را تشکیل میدهند .

به گزارش شمانیوز و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی حسین نژاد، مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه بهره مند شدن از تعهدات بلندمدت با اولویت بازنشستگی یکی از انتظارات تمامی بیمه شدگان در سالهای پرداخت حق بیمه بوده و این بخش بیشترین رقم تعهدات پرداختی سازمان را به خود اختصاص داده است، افزود: درمان و بازنشستگی دو تعهد شاخص تامین اجتماعی از منظر جامعه است که به نسبت سایر تعهدات بیشتر شناخته شده اند .

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی گیلان در نیمه نخست سالجاری با افزایش 5500 پرونده مستمری در این حوزه از 8/3 درصد رشد برخوردار بوده است اذعان داشت : تعداد پرونده های مستمری در این مدت از 141474 مورد به 146923 فقره افزایش یافته است که از حیث تعداد با احتساب دو یا چند نفر در مستمری بازماندگان برای برخی پرونده ها، این امر بیانگر افزایش 6000 نفر با متوسط ماهانه هزار نفر در نیمه نخست سال است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان افزود: از خرداد ماه سال 1399 بستر لازم جهت ثبت درخواست های بازنشستگی عام بصورت غیرحضوری فراهم شده است و در هجده ماهه اخیر 6832 نفر از این طریق اقدام نموده اند .

حسین نژاد همچنین تعداد درخواست های بازنشستگی که از طریق سامانه مربوطه به نشانی es.tamin.ir در آبان ماه امسال دریافت شده است را 588 مورد بیان داشته و افزود : تنها در اولین روز از آذرماه امسال تعداد 73 مورد تقاضا در زمینه بازنشستگی در حوزه قوانین عام بصورت غیرحضوری به شعب استان ارجاع شده است .

تامین اجتماعی گیلان ماهانه بیش از 620 میلیارد تومان تعهدات بلندمدت در قالب انواع مستمری به این گروه پرداخت مینماید .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied