`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

آزمون جی مت و نکاتی که باید بدانیم

GMAT یک آزمون استاندارد چند گزینه ای و مبتنی بر کامپیوتر است که اغلب برای پذیرش در برنامه های کسب و کار فارغ التحصیل مدیریت (MBA) در سطح جهانی مورد نیاز است. آزمون GMAT تسلط شما را در محاسبات پایه، جبر، هندسه، تجزیه و تحلیل داده های چند منبعی و گرامر اندازه گیری می کند. مهمتر از آن، توانایی شما در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب نوشته شده، تفکر انتقادی و حل مسائل را می سنجد. GMAT قبل از هر چیز آزمونی برای مهارت های تفکر انتقادی شماست. دانستن نحوه استدلال و تجزیه و تحلیل اطلاعات، کلید کسب نمره عالی GMAT است.

مانند همه آزمون ها ، جی مت نیز نیاز به آمادگی دارد که بوسیله شرکت در دوره های آمادگی آزمون جی مت GMAT امکان پذیر است و موسسات معتبر زیادی این دوره ها را برگزار می کنند و شما می توانید علاوه بر آشنایی با ساختار آزمون ، تکنیک ها و روش ها و مدیریت زمان را یاد بگیرید و با آزمون های سال های گذشته نیز آشنا شوید. موسسه زبان دهخدا یکی از برترین آموزشگاه هایی است که کلاس های حضوری و آنلاین جی مت را برگزار می کند.

 

ساختار آزمون GMAT

 GMAT شامل چهار نوع بخش متمایز است، اگرچه شما از همان تفکر انتقادی و مهارت های تجزیه و تحلیل در طول آزمون استفاده خواهید کرد، درست مانند دوره  MBA. محتوای GMAT به چهار بخش تقسیم می‌شود، که دو بخش به طور جداگانه نمره ‌گذاری می‌شوند،اما برای ایجاد امتیاز ترکیبی شما نیز ترکیب می‌شوند:

1.بخش ارزیابی نگارش تحلیلی

2.بخش استدلال یکپارچه

3.بخش کمی

4.بخش کلامی

شرکت کنندگان آزمون GMAT می توانند ترتیب شرکت در بخش های آزمون GMAT را انتخاب کنند. پس از آموزش کامپیوتر و درست قبل از شروع آزمون، ترتیب بخش خود را در مرکز آزمون انتخاب خواهید کرد. سه سفارش وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

1. ارزیابی نوشتاری تحلیلی (AWA)، استدلال یکپارچه (IR)، کمی، شفاهی

2. سنجش کلامی، کمی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری

3. ارزیابی کمی، کلامی، استدلال تلفیقی، تحلیلی نوشتاری

بخش ارزیابی نوشتار تحلیلی GMAT به طور جداگانه از 0 تا 6 با افزایش نیم امتیاز نمره گذاری می شود. بخش استدلال یکپارچه نیز به طور جداگانه در مقیاس 1 تا 8 با افزایش یک امتیازی نمره گذاری می شود. بخش‌های کمی و کلامی هر کدام دارای مقیاس 0-60 هستند. سپس آنها برای ایجاد یک امتیاز در مقیاس 200-800، با افزایش 10 امتیازی ترکیب می شوند.

 

کلاس های آمادگی آزمون و آزمون های آزمایشی GMAT در آموزشگاه زبان دهخدا

آموزشگاه دهخدا با بیش از ۱۰ سال سابقه تدریس در بحث زبان های خارجه و همچنین داشتن دپارتمانی مجزا برای آزمون های بین المللی مانند کمبریج از جمله PET ،KET، FCE، CAE، CPE و آزمون های IELTS، TOFEL، GMAT، GRE و PTE و همچنین آزمون های داخلی TOLIMO، MSRT و EPT مفتخر به برگزاری آزمون ها و همچنین آزمون های آزمایشی MOCK می باشد. این آموزشگاه با توجه به بهره گیری از کادری مجرب و متعهد آموزشی و مدیریتی به برگزاری کلاس های آمادگی آزمون می پردازد تا داوطلبین با آمادگی بالا برای شرکت در آزمون حضور پیدا کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های آموزشگاه دهخدا در کاربردی بودن کلاس های آمادگی آزمون و توجه به نقاط ضعف داوطلبین و تقویت آن ها برای شرکت در آزمون است. ارائه کارنامه ای دقیق و با جزئیات به همراه تحلیل مشاور از آزمون های آزمایشی برای بهبود داوطلبین آزمون در مسیر آمادگی آزمون یکی دیگر از نکات موسسه زبان دهخدا می باشد. استفاده از اساتید باتجربه در بحث آزمون های بین المللی و ارائه روش های موثر برای شرکت در آزمون از جمله کنترل زمان، استرس و پیدا کردن پتانسیل بالا داوطلبین آزمون در هر بخش از آزمون های بین المللی.کلاس های آمادگی آزمون جی مت GMAT در آموزشگاه دهخدا به دو صورت آنلاین و حضوری و همچنین آزمون های آزمایشی MOCK هم به صورت دوره ای و منظم برای سنجش آمادگی داوطلبین آزمون در موسسه دهخدا برگزار میشوند. همچنین تعیین سطح و مشاوره در آموزشگاه زبان دهخدا به صورت رایگان خواهد بود. برای دریافت وقت می توانید براحتی با کادر موسسه تماس گرفته و تعیین وقت مشاوره را دریافت نمایید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید