`
شمانیوز
شما نیوز

رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد:

رشد 270 درصدی اعطای تسهیلات در هشت ماهه سال جاری

رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات ایران گفت: تسهیلات پرداختی سال 1400 در شعبه مشهد طی هشت ماهه نخست سال جاری مبلغ 2 هزار و 588 میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با 975 میلیارد ریال تسهیلات پرداختی، 270 درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش شمانیوز؛ حامد گرجستانی ضمن اشاره به مانده تسهیلات 36 هزار میلیارد ریالی شعبه مشهد در پایان آبان سال جاری، اظهار داشت: این شعبه در هشت ماهه نخست سال 1399 مبلغ 21 هزار میلیارد ریال مانده تسهیلات داشته که بیانگر رشد 170 % درصدی در این محدوده زمانی است.

گرجستانی ادامه داد: همچنین این شعبه در بخش حوالجات ارزی، رتبه اول دسترسی به اهداف بین شعب را تا پایان خرداد سال جاری کسب کرد.

رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات اظهار داشت: این شعبه در پایان آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، در بخش اعتبار اسنادی وارداتی و بروات به رشدی بیش از 400 درصد دست یافته است.

به گفته رئیس شعبه مشهد بانک توسعه صادرات ایران عمده محصولات صادراتی استان خراسان رضوی، شامل زعفران ،پسته، فرش و موکت، انواع کیسه و محصولات فولادی است که عمدتا به کشورهای افغانستان، ترکمنستان ،عراق،پاکستان ،امارات و عمان صادر می شود.

گرجستانی، اعطای تسهیلات تلفیقی از محل منابع صندوق توسعه ملی را از اولویت های بانک توسعه صادرات ایران عنوان کرد و گفت: در این بانک علاوه بر اعطای تسهیلات ارزان قیمت ، بسته کاملی از خدمات اعم از ضمانت نامه ،اعتبار اسنادی داخلی و... به مشتریان ارائه می شود.

وی گفت: بانک توسعه صادرات طی سال های اخیر توجه ویژه ای به شرکت های دانش بنیان داشته و برای جذب این شرکت ها جلسات متعددی با شهرک های علم و فناوری و مشتریان این حوزه برگزار کرده است.

گرجستانی در پایان افزود: صادرات کالا از گمرکات استان خراسان رضوی طی شش ماهه نخست سال حدود 646 میلیون یورو بوده است که البته بخشی از آن با توجه به مرزهای مشترک استان با سایر کشورها می تواندنتیجه عملکرد صادراتی سایر استان ها باشد .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید