`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

ویزای توریستی دبی | شرایط جدید ویزای دبی

بسته به برنامه شما، ویزای توریستی دبی می‌تواند برای 30 روز یا 90 روز برای یک یا چند بار ورود صادر شود. ویزای توریستی بدون نیاز به خروج از کشور دو بار به مدت 30 روز قابل تمدید است.

معرفی شهر دبی

دبی یکی از مقاصد معروف جهان برای گردشگری در سال 2021 است. این شهر به دلیل فرهنگ غنی و سبک زندگی برجسته خود در امارات متحده عربی بسیار مشهور است. هر ساله میلیون‌ها نفر از سراسر جهان از دبی بازدید کرده و اوقات خوشی را سپری می‌کنند.

علاقه به سفر به دبی سال به سال بیشتر می‌شود. علاوه بر این، هندی‌ها به عنوان برترین بازار بین المللی منبع برای ورود به دبی باقی می‌مانند. سال گذشته، 16 میلیون نفر از مردم بین المللی به منظور بازدید به دبی سفر کردند و هندی ها بیش از 2 میلیون مسافر را تشکیل می‌دادند.

 

تور دبی؛ مشاهده یکی از زیباترین مقاصد جهان

ویزای توریستی برای چه کسانی است؟

ویزای دبی برای کسانی است که واجد شرایط دریافت ویزا در بدو ورود یا ورود بدون ویزا به دبی نیستند. ویزای توریستی را می‌توان برای گردشگران فردی واجد شرایط از سراسر جهان دریافت کرد. زنان زیر 18 سال نمی‌توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند مگر اینکه با والدین خود سفر کنند.

طبق مصوبه کابینه که در جولای 2018 به تصویب رسید، کودکان زیر 18 سال که بزرگسالان را همراهی می‌کنند، می‌توانند از 15 جولای تا 15 سپتامبر هر سال ویزای رایگان برای بازدید خود دریافت کنند.

ویزای توریستی چند بار ورود برای همه ملیت‌ها

ویزای توریستی چند بار ورود جدید اکنون می‌تواند برای همه ملیت ها صادر شود، در گامی که هدف آن تسهیل روند برای گردشگران و بازدیدکنندگان است. ویزای پنج ساله به گردشگران این امکان را می‌دهد که چندین بار با حمایت شخصی وارد کشور شوند و در هر بازدید 90 روز در کشور بمانند که می‌تواند برای 90 روز دیگر تمدید شود.

اعتبار ویزای توریستی چقدر است؟

بسته به برنامه شما، ویزای توریستی دبی می‌تواند به مدت 30 روز یا 90 روز، یک بار ورود یا چند بار ورود صادر شود. اخیراً، امارات متحده عربی ویزای پنج ساله را تسهیل کرده است که به گردشگران امکان می‌دهد چندین بار با حمایت شخصی وارد این کشور شوند و در هر بازدید به مدت 90 روز در این کشور بمانند که می‌تواند برای 90 روز دیگر تمدید شود.

 

c114faf1-9ec6-4ba7-a867-44be979becc7

چه کسانی می‌توانند برای ویزای توریستی شما اقدام کنند؟

در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

ویزای توریستی از طریق خطوط هوایی

هر ایرلاین شرایطی دارد که باید رعایت شود تا ویزای شما توسط آنها تنظیم شود. یکی از شرایط پرواز با آنهاست. برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر، خطوط هوایی مستقر در امارات را برای انواع ویزا، امکانات، شرایط و ضوابط بررسی کنید:

ویزای توریستی از طریق آژانس‌ها و هتل‌ها

آژانس‌های مسافرتی و هتل‌های دارای مجوز در امارات می‌توانند ویزای توریستی را برای شما ترتیب دهند، مشروط بر اینکه بلیط را از طریق آن‌ها خریداری کنید و رزرو هتل را با هتل خاصی انجام دهید.

مهم است که اصالت آژانس‌های مسافرتی را که با آنها سر و کار دارید بررسی کنید و تا زمانی که 100 درصد از اصل بودن مجری تور مطمئن نشدید، از پرداخت یا ارسال کپی مدارک رسمی خودداری کنید. برای تایید می‌توانید از سفارت امارات در کشور خود کمک بگیرید.

توجه: سفارت‌های امارات ویزای توریستی صادر نمی‌کنند. برای دریافت ویزای توریستی امارات، باید با یکی از خطوط هوایی مستقر در امارات، یک آژانس توریستی یا هتلی (محلی که قصد اقامت در آن را دارید) در امارات تماس بگیرید تا از طرف شما برای ویزا درخواست دهند.

تمدید یا تمدید ویزای توریستی

لازم است بدانید که کلیه‌ی ویزاهای بازدید و توریستی پس از درخواست و تایید موفقیت آمیز مراجع ذیربط، دو بار به مدت 30 روز قابل تمدید می‌باشند. نکته حائز اهمیت این‌که این کار را می‌توان بدون نیاز به خروج از کشور انجام داد.

 1. بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند برای تمدید دوم قبل از انقضای دوره اول با 600 درهم در هر بار تمدید درخواست دهند.
 2. ویزاهایی که طبق بالا تمدید نمی‌کنند، برای هر روز اقامت بیش از حد خود باید 100 درهم جریمه بپردازند که از 10 روز پس از انقضای ویزا محاسبه می‌شود.

با این حال، قانون جدید برای تمدید در دسته‌های زیر اعمال نمی‌شود:

 • بازدیدکنندگان و گردشگران ساکن کشورهای شورای همکاری خلیج فارس
 • ساکنانی که اتباع شورای همکاری خلیج فارس را همراهی می‌کنند
 • کسانی که دارای مجوز ورود ویژه هستند
 • کسانی که مجوز 96 ساعته برای ماموریت های ویژه دارند.

معیارهای واجد شرایط بودن ویزای دبی چیست؟

  اگر قصد سفر به دبی را دارید، باید این معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشید:

 • اگر زیر 21 سال سن دارید، باید یکی از بستگان نزدیک شما (یعنی والدین یا خواهر و برادر بالای 21 سال) همراه شما باشد.
 • مسافران زن صرف نظر از هر کدام باید پدر یا برادر بالغ یا شوهر یا پسر بالغ یا یکی از بستگان نزدیک خود را همراهی کنند.
 • توجه: بیمه مسافرتی برای مسافران الزامی است.

238a3893-a275-480a-bb4b-4a712d57c6d9

برای ویزای دبی چه مدارکی لازم است؟

 • شکست در هر ارسالی می‌تواند درخواست شما را با موانعی روبرو کند.
 • نیاز به ارائه فرم درخواستی است که اطلاعات ناقصی نداشته باشد.
 • باید بتواند کپی‌های مربوط به پاسپورت اسپانسر و پاسپورت اعضای خانواده را ارائه دهد.
 • اگر از شریک یا همسر خود حمایت مالی می‌کنید، باید بتوانید اسناد معتبری ارائه دهید که رابطه شما را ثابت می‌کند.
 • اگر حامی کودکان هستید، باید بتوانید شناسنامه آنها را ارائه دهید.
 • کپی مدارک هویتی
 • عکس های اخیر
 • در صورت شاغل بودن، نیاز به ارائه اظهارنامه کارفرما، صورتحساب حقوق و غیره.
 • نامه پوششی مربوط به هدف بازدید و مدت اقامت شما.
 • بودجه مالی برای حمایت از اقامت شما.

سفر به دبی؛ ویزای توریستی دبی

چنانچه قصد سفر به دبی را دارید باید ویزای توریستی دبی دریافت کنید. می‌توانید به منظور سفر به دبی و دریافت ویزای توریستی آن به یک آژانس هواپیمایی معتبر مراجعه کنید. یکی از بهترین آژانس‌های هواپیمایی که امتحان خود را در طی سالیان طولانی پس داده است سپند پرواز شرق است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید