`
شمانیوز
شما نیوز

مشاور رییس جمهور؛

منطقه آزاد فرودگاه امام (ره) یکی از ظرفیت های مهم اقتصاد کشور محسوب می شود

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی امروز سه شنبه (23 آذرماه) با حضور در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از هسته پیشران 240 هکتاری منطقه آزاد شهر فرودگاهی و انبار هوشمند بار این منطقه بازدید کرد.

به گزارش شمانیوز، سعید محمد در حاشیه این بازدید در نشستی که با حضور مدیرعامل، عضو موظف هیئت مدیره شرکت فرودگاهی امام خمینی (ره) و جمعی از مسئولان شهر فرودگاهی و دبیرخانه شورایعالی مناطق برگزار شد، گفت: منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) یکی از مناطق آزاد منحصر بفرد است و از ظرفیت های بزرگ اقتصادی کشور محسوب می‌شود. باتوجه به ظرفیت لجستیکی منطقه و مجاورت با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و همچنین دسترسی به آزاد راه تهران ـ ساوه، تهران ـ قم، آزاد راه غدیر و دسترسی به راه آهن و مترو، این منطقه را به هاب لجستیکی تبدیل می کند.

وی افزود: طرح جامع موجود شهر فرودگاهی کار بسیار خوب و بزرگی است که اجرای آن توسعه آتی منطقه آزاد شهر فرودگاهی را در پی خواهد داشت.

مشاور رییس جمهور بر تعامل بیشتر بین دبیرخانه شورایعالی و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: دبیرخانه شورایعالی می تواند با معرفی ظرفیت های موجود در شهر فرودگاهی به علاقمندان سرمایه گذاری در مناطق آزاد موجب تسریع در انجام طرح های توسعه ای شهر فرودگاهی شود و در آینده نزدیک با استقرار واحدهای تجاری و واحد های خدماتی این منطقه از گردش مالی بسیار خوبی برخودار خواهد شد.

سعید محمد ادامه داد: در فاز اول از سرمایه گذاری و درآمدهای که به ثبت خواهد رسید منابع جدیدی را برای اجرای پروژه های بعدی در منطقه آزاد ایجاد می کند که این موجب افزایش انگیزه برای سرمایه گذاران و مشارکت بیشتر در طرح‌های آتی  است.

محمدمهدی کربلائی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نیز در این نشست با تشریح طرح جامع و معرفی ظرفیت‌های قانونی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و اقدامات انجام شده و اهدافی که در زمینه ترانزیت، لجستیک و مناطق آزاد صورت گرفته به بیان چالش‌های پیش روی طرح‌های توسعه‌ای منطقه آزاد شهر فرودگاهی پرداخت و مساعدت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد را در حل مشکلات این منطقه راهگشا دانست.

 

فرینا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید