`
شمانیوز
شما نیوز

از نگاه یک نماینده خانه ملت؛

اصل جدی برای دولت و مجلس؛ مخابره پیام شفاف و روشن به بازار سرمایه

دولت و مجلس موظف هستند ضمن نظارت بر عملکردها، آنچه که به رونق و توسعه بازار کمک می‌کند را در دستور کار خود قرار داده و به عنوان مثال در بودجه پیام شفاف و روشنی را به سرمایه‌گذاران مخابره کنند.

اصل جدی برای دولت و مجلس؛ مخابره پیام شفاف و روشن به بازار سرمایه

به گزارش شمانیوز؛ نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این روزها بیشتر مردم کشور سهامدار بازار سرمایه هستند و انتظار زیادی از بازار دارند، گفت: با توجه به حضور بیشماری از مردم در بازار سرمایه به عنوان سهامداران خرد و همچنین وضعیت ثبات بازار و یا رونق آن به یکی از دغدغه‌های اصلی برای مردم تبدیل شده است.

شهباز حسن پور بیگلری در این باره افزود: افراد بسیاری سرمایه‌های مازاد خود را به سوی بازار سرمایه هدایت کردند و انتظار سود از آن دارند. بنابراین دولت و مجلس موظف هستند ضمن نظارت بر عملکردها، آنچه که به رونق و توسعه بازار کمک می‌کند را در دستور کار خود قرار داده و به عنوان مثال در بودجه پیام شفاف و روشنی را به سرمایه‌گذاران مخابره کنند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس با چشمانی باز بودجه را رصد خواهد کرد، ادامه داد: آنچه که امروز در رسانه‌ها به آن توجه می شود کلیاتی از وضعیت بودجه سال ۱۴۰۱ است و بر این اساس مجلس هم با دقت، نسبت به موارد ذکر شده در بودجه حساس است و موارد را بررسی می‌کند.

حسن پور اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی حدود ۴ یا ۵ موضوع مهم و اساسی که به معیشت مردم بر می‌گردد را بیش از همه مورد توجه قرار داده و امروز باید به قشرهای نیازمند و قشرهای آسیب پذیر در جامعه بیش از گذشته توجه شود.

وی شفاف سازی را در اولویت کارها قرار داد و افزود: در بحث مربوط به بازار سرمایه و بورس به عنوان یک اصل برای دولت و مجلس، مباحثی خاص وجود دارد که در بودجه ۱۴۰۱ هم به آن اشاره شده که توجه به آنها می‌تواند بازار را به ثبات رسانده و از نوسان جلوگیری کند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر خاطر نشان کرد: امیدواریم اعتماد مردم که سرمایه اصلی هر فعالیت اقتصادی است روز به روز در بازار سرمایه افزایش یابد.

 

سنا

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied