`
شمانیوز
شما نیوز

مشاور رییس جمهور در نشست با فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو مطرح کرد؛

برای رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده نیازمند همراهی مجلس هستیم

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در نشست با فعالان اقتصادی منطقه آزاد ماکو، ضمن استماع مسائل و مشکلات سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه گفت: با پیگیری های دبیرخانه و تیم ویژه در دبیرخانه شورایعالی، تلاش می کنیم مشکلات مالیاتی به حداقل برسد ولی برای رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، نیازمند همراهی مجلس هستیم.

به گزارش شمانیوز، سعید محمد در این نشست اتهامات وارده به مناطق آزاد را بی اساس خواند و افزود: این اتهامات ناشی از عدم شناخت کافی و اطلاعات نادرست نسبت به ماموریت های مناطق آزاد است.

وی، از پیگیری دبیرخانه شورایعالی برای ایجاد مناطق آزاد مشترک با کشورهای همسایه خبر داد و گفت: ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشور ارمنستان،‌ عراق،‌ افعانستان،‌ پاکستان و ترکمنستان را در دستور کار داریم و با همراهی وزارت امور خارجه پیگیر آن هستیم.

مشاور رییس جمهور در ادامه، استفاده از منابع و ظرفیت های کشورهای همسایه از جمله بهره مندی از سیستم بانکی و بیمه خارجی را از مزایای ایجاد منطقه آزاد مشترک با کشورهای همسایه خواند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، خواستار فعال شدن کامل ظرفیت های معدنی منطقه آزاد ماکو شد و افزود: فرآوری و تکمیل زنجیره در حوزه معدن منطقه آزاد ماکو ضروری است و باید توسط مسئولین منطقه به جد پیگیری شود.

در این نشست، فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان منطقه آزاد ماکو نیز به بیان مشکلات و مسائل حوزه تولید پرداختند.

گفتنی است؛ دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی روز شنبه (27 آذرماه) به منظور بازدید از طرح های عمرانی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو به این منطقه سفر کرد.

 

فرینا

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید