`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

برای خرید خانه در ترکیه چقدر پول نیاز داریم؟

خرید خانه در ترکیه یکی از روش های سرمایه گذاری پر بازده است، که علاوه بر دسترسی به بازار های اروپایی و آسیایی، امکان اخذ پاسپورت ترکیه از دیگر مزایای مهم و ارزشمند آن است.

خرید خانه در ترکیه یکی از روش های سرمایه گذاری پر بازده است، که علاوه بر دسترسی به بازار های اروپایی و آسیایی، امکان اخذ پاسپورت ترکیه از دیگر مزایای مهم و ارزشمند آن است. با توجه به اینکه کشور فوق دارای دو بخش آسیایی و اروپایی است، قیمت ملک در استانبول و دیگر شهرهای آن بسیار متفاوت از هم هستند. زیرا امکانات و زیرساخت شهری در هر محله با محله دیگر تفاوت دارد. اگر دوست دارید درباره این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا با هم بررسی نماییم که برای خرید خانه در ترکیه باید چه میزان هزینه کرد.

 

بررسی قیمت خرید خانه در ترکیه

قیمت املاک در ترکیه در طی 5 سال گذشته حدود 80 درصد افزایش داشته است. از این لحاظ ترکیه مقام نخست را در نمودار رشد مسکن به دست آورد ه است. استانبول یکی از مهمترین و البته پر جمعیت ترین شهرهای این کشور است، که خرید و فروش ملک در آن رونق بسیاری دارد. با ما همراه شوید تا خرید خانه در ترکیه، قیمت و شرایط آن در شهرهای مختلف را با هم بررسی کنیم:
استانبول یکی از بالاترین قیمت‌های املاک و مستغلات در ترکیه را دارد و به دلیل رشد اقتصادی و فناوری‌های مدرن در زیرساخت‌های این شهر، قیمت‌ها در آن به سرعت در حال افزایش است. قیمت مسکن برای فروش در استانبول در ماه گذشته با میانگین قیمت 10,000لیر برای هر متر مربع 2.91 درصد افزایش یافته است. بر این اساس، در شاخص املاک و گزارش منطقه ای سال 2021، میانگین قیمت یک خانه 100 متری خریداری شده در استانبول بین 432770 لیر تا 721300 لیر بوده است. ما در ادامه در مورد چند منطقه برتر استانبول صحبت خواهیم کرد که سرمایه گذاران املاک و مستغلات را جذب می کنند و بازده بالاتری را در سرمایه گذاری املاک (ROI) ارائه می دهند.

 

·Basaksehir

باشاک شهیر بخش اروپایی استانبول و ما بین دریاچه کوچوک چکمجه و دریای سیاه است. با توجه به اینکه این منطقه نزدیک به پروژه کانال استانبول و فرودگاه جدید است و زیرساخت های مدرن و امکانات شهرسازی متفاوتی در این قسمت وجود دارد، شما می توانید خانه های مدرن و زیبایی را در آن مشاهده نمایید. انواع پروژه های لوکس و جذاب در این بخش وجود دارد که گزینه های خوبی برای سرمایه گذاری می باشند.
برای خرید خانه در این بخش به صورت میانگین لازم است تا مبلغی در حدود 1,000,000 لیر تا 5,000,000 لیر برای یک خانه 100 متر مربعی هزینه نمایید. بررسی ها نشان داده است که در 3 سال گذشته قیمت ملک در این بخش در حدود 100 درصد افزایش داشته است.
f2a7b757-2ac3-4993-911e-10d17e9a648c
خرید خانه در ترکیه
<>·Beylikduzu
منطقه بیلیک دوزو نیز یکی دیگر از مناطق اصیل و محبوب ترکیه در کنار دریای مرمره و با آب و هوای شفابخش محسوب می شود، که دارای پروژه های مسکونی و تجاری زیادی است. این منطقه نیز در سه سال گذشته شاهد رشد 80 درصدی بوده است.
بر اساس آمار منتشر شده از اداره املاک و مستغلات ترکیه، قیمت خانه 100 متر مربعی در این منطقه در بازه800 هزار لیر تا 4,500,000 لیر است. بازده بازگشت سرمایه در منطقه مذکور اعداد ترغیب کننده ای را نشان می دهد که سرمایه گذاران بسیاری را به سمت خود جلب می نماید.

·Kadikoy

این منطقه با توجه به اینکه در قسمت آسیایی استانبول و نزدیکی دریای مرمره قرار دارد، دارای مناظر شگفت انگیزی است و همچنین خیابان بغداد جاده سی معروف در این منطقه است. ناگفته نماند که در محله ای بنام fıkırtepe از منطقه کادیکوی بافت قدیمی داشته که از سمت شهرداری، طرح تخریب و بازسازی آن اعلام شده و اکثر سازندگان معروف این منطقه را در دست گرفته و در حال تخریب و بازسازی آن است.
به همین دلیل از موقعیت های عالی برای سرمایه گذاران در قسمت آسیایی استانبول محسوب می شود. به طور متوسط قیمت یک خانه 100 متر مربعی در این بخش بین 1,800,000 لیر تا 3,000,000 لیر است. با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل در این قسمت به خوبی فعالیت می نماید، لذا شرایط زندگی آسان است.

·Buyukcekmece

این بخش نیز از دیگر نقاط مسکونی کنار دریای مرمره و دریاچه بیوک چکمجه در قسمت اروپایی است که زیر ساخت شهری عالی با مناظر شگفت انگیزی از طبیعت دارد، و دور از مرکز شهر و سر و صدای شهری مخصوص زندگی آرام است.
در سه سال گذشته آمارها نشان داده است که قیمت خانه در این بخش حدود 60 درصد افزایش داشته است. از همین رو برای خرید خانه 100 متر مربعی لازم است تا مبلغی در حدود 700,000 الی 2,500,000 لیر پرداخت نمایید. هم اکنون پروژه های سرمایه گذاری زیادی در این بخش در حال احداث است.
<>·Kucukcekmece
این منطقه طبق سیاست دولت برای جذب توریست ها و سرمایه گذاران با پروژه کانال استانبول یا همان تنگه بسفر جدید، دارای ظاهر مدرن تری است و افراد زیادی را به سمت خود کشانده است. به عبارت دیگر می توان گفت که زندگی در این بخش به معنای استفاده از استاندارد های جهانی است.
در این منطقه به عنوان قلب قسمت اروپایی شما می توانید انواع خانه های لوکس و زیبا را مشاهده نمایید. آمار نشان داده اند که رشد قیمت خانه طی 5 سال گذشته در این بخش در حدود 90 درصد بوده است. برای خرید خانه 100 متر مربعی در این بخش باید بین 2,500,000 تا 10,000,000 لیر هزینه نمایید.

 

 
<>·Kartal
منطقه کارتال در قسمت آسیایی در کنار جنگل های آیدوس و دریای مرمره و با منظره شگفت انگیز جزایر پرنس و آرامش فراوان آن مورد استقبال افراد زیادی برای سکونت قرار گرفته است . این منطقه با ساخت و سازهای جدید و مدرن در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفت.
آمار نشان داده اند که رشد قیمت خانه طی 5 سال گذشته در این بخش در حدود 70 درصد بوده است. برای خرید خانه 100 متر مربعی در این بخش باید بین 1,000,000تا 3,000,000 لیر هزینه نمایید.
<>·آنتالیا یکی دیگر از شهر های خوب ترکیه و پر از استراحتگاه ها و پروژه های مسکونی مدرن و لوکس است. بسیاری از خریداران املاک و مستغلات آنتالیا را به عنوان دومین مکان برای سرمایه گذاری یا اقامت انتخاب کرده اند. طی ماه گذشته، قیمت ملک در آنتالیا  در بازار مسکن برای فروش 3.12 درصد افزایش یافته است. در حالی که میانگین قیمت متر مربع مسکونی در آنتالیا 4123 لیر است، دوره بازگشت سرمایه 19 سال محاسبه می شود.
بر این اساس، در گزارش شاخص املاک و مستغلات و گزارش منطقه ای سال 2021، میانگین قیمت یک خانه 100 متری خریداری شده در آنتالیا بین1,500,000 لیر تا 3,000,000 لیر بوده است. نوسانات نرخ لیر در برابر سایر ارزها مانند دلار، یورو، تمایل خریداران و سرمایه گذاران خارجی را برای خرید ملک ترکیه افزایش داده است. با افزایش تقاضا برای املاک و مستغلات توسط خارجی ها در ترکیه، قیمت ملک در حال افزایش است.
 759bb591-ec58-4444-883b-a7a8b9d1eab7

 
قیمت خرید خانه
 
جمع بندی
با توجه به موارد بالا می توان متوجه شد که قیمت خرید خانه در ترکیه در هر منطقه می تواند متفاوت باشد. از این رو نیاز است تا شما با محله های مختلف آن آشنا شوید. البته می توانید از متخصصان کاربلد هوم ترکی کمک بگیرید و اقدام به خرید آگاهانه نمایید. هوم ترکی با دارا بودن جواز کسب از اتاق بازرگانی ترکیه به عنوان معتبرترین مرجع اطلاع رسانی و راهنمای خرید ملک در ترکیه در حال فعالیت می باشد. با این توصیف زمان را از دست ندهید و برای یک سرمایه گذاری مطمئن سریع تر با مشاوران این موسسه تماس بگیرید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید