`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی/

چگونه از طریق ویزای اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت به کانادا این روزها به یکی از دغدغه‌های بیشتر افراد تبدیل شده که به هر دلیل قصد خروج از کشور و تشکیل زندگی جدید در کانادا را دارند. از این‌رو روش‌های بسیاری برای ورود به این کشور پیش رو است با این حال پچیدگی‌هایی دارد که برای انجام آن قطعا به مشورت با وکیل حرفه‌ای در این زمینه نیاز خواهید داشت.

 سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی با برخورداری از وکلای حرفه‌ای، آماده ارائه خدمات متنوع به شما عزیزان در زمینه مهاجرت به کانادا است.

ویزای اسپانسرشیپ چیست؟

اصطلاح اسپانسر ویزا به سادگی برای افرادی استفاده می‌شود که تمام هزینه‌های کسانی را که گواهی درآمد ندارند، برای پرداخت هزینه‌های خود در طول سفر خارج از کشور پوشش می‌دهند. اگر قصد رفتن به خارج از کشور را دارید، اما کارمند نیستید یا حقوق و دستمزدی ندارید، مستمری بگیر یا کشاورز نیستید، به ویزای اسپانسرشیپ کانادا نیاز خواهید داشت. بسیاری از کشورها، به ویژه اعضای شنگن، به اطلاعات متقاضیان ویزا یا دانشجویانی که کار نمی‌کنند یا هزینه‌های سفر خود را پرداخت نمی‌کنند، نیاز دارند. بنابراین، افرادی که این هزینه‌ها را پوشش می‌دهند، حامی نامیده می‌شوند.

چرا به یک حامی مالی نیاز دارید؟

اگر مدرکی وجود نداشته باشد که هزینه‌های سفر توسط متقاضی ویزا تامین شود، درخواست اسپانسر می‌شود. این بدان معناست که اگر حساب بانکی شما مبلغ درخواستی سه ماه گذشته را نداشته باشد، به اسپانسر نیاز خواهید داشت. کسی که بتواند هزینه‌های ورود و زندگی شما در این کشور را پشتیبانی نماید.

چه کسی می‌تواند اسپانسر ویزا باشد؟

شرایط لازم برای اسپانسر شدن ویزا توسط قوانین تعیین می‌شود. فقط یکی از سرپرستان قانونی درجه 1 شما می‌تواند حامی‌تان باشد. بستگان درجه یک؛ مادر، پدر، همسر و فرزندان نیز می‌توانند حامی مالی باشند. در مواردی که فامیل درجه یک وجود ندارد می‌توانید با مدارک لازم قیم قانونی خود را به عنوان کفیل معرفی کنید. برای کسانی که پدرشان بازنشسته از کار است، می‌تواند مستمری خود را به عنوان وثیقه نشان دهد. کسانی که می‌گویند "فقط مادرم زنده است و خانه‌دار است" می‌توانند اقوام درجه دو و سه او را اسپانسر نشان دهند. اما در برخی کشورها این مشکل ایجاد می‌کند. با این حال در مبحث اسپانسرشیپ چیست به طور کامل در انیباره توضیح داده‌ایم.

آیا دریافت ویزا بدون حامیان مالی امکان پذیر است؟

افرادی که درآمد مشخصی ندارند ممکن است تحت شرایط خاصی دیگران را به عنوان حامی نشان دهند. دوستی که در خارج از کشور زندگی می‌کند می‌تواند برای شما دعوت نامه بفرستد یا حتی از شما حمایت مالی کند. این تأثیر مثبتی بر روند دارد. کنسولگری‌ها همچنین احتمال «نقض مهلت روادید» و «عدم بازگشت» این افراد را بررسی می‌کنند. به عبارت دیگر، اگر مقدار کافی پس انداز داشته باشید، می‌توانید بدون اسپانسر ویزا بگیرید.

49d13e35-3642-4827-9555-ea8228db0d07

اسپانسرینگ همسر چیست؟

دولت کانادا به شهروندان کانادایی و مقیم دائمی که در رابطه با یک تبعه خارجی هستند، اجازه می‌دهد تا اسپانسر آن شخص شوند تا به آنها بپیوندند و اقامت دائم کانادا را بگیرند. می‌توانید از همسر، شریک زندگی مشترک یا شریک زناشویی خود حمایت مالی کنید. هنگام حمایت دو گزینه اصلی برای انتخاب دارید: اسپانسر Outland و Inland.

شرایط اسپانسرشیپ از طریق ازدواج در کانادا چیست؟

حمایت مالی از یک همسر در کانادا شامل تعهد به ارائه حمایت مالی از شخص تحت حمایت، از جمله هر فرزند تحت تکفل است. به عنوان یک حامی، شما ملزم به امضای تعهدی خواهید بود که وعده تامین نیازهای اولیه شخص مورد حمایت را می‌دهد.

این نیازهای اساسی عبارتند از:

 • تامین مسکن، از جمله قبوض آب و برق؛
 • تامین مواد غذایی و محصولات بهداشت شخصی؛
 • تامین پوشاک و سایر اقلام ضروری برای زندگی روزمره؛
 • تامین هزینه‌های پزشکی که تحت پوشش بیمه سلامت عمومی نیستند، مانند مراقبت از دندان و چشم.

تعهدات شما به عنوان حامی از لحظه‌ای که تعهد اجرایی می‌شود شروع می‌شود. مدت این تعهد 3 سال از روزی است که همسر یا شریک زندگی مشترک شما مقیم دائم می‌شود. شما نمی‌توانید تعهدی را لغو یا پس بگیرید، حتی اگر وضعیت شخصی یا مالی شما تغییر کند، پس از تایید درخواست حمایت از سوی اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC).

برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود به چه میزان درآمد نیاز دارید؟

هیچ شرط درآمد خاصی برای اینکه بتوانید از همسر یا شریک زندگی خود در کانادا حمایت کنید وجود ندارد. با این حال، الزامات مالی برای حمایت از همسر شامل موارد زیر است:

 • شما باید نشان دهید که درآمد یا دارایی کافی برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود پس از ورود او به کانادا دارید.
 • شما نباید از هیچ استانی مزایای حمایت از درآمد دریافت کنید یا در مراحل ورشکستگی باشید.
 • اگر مزایای بیمه کار یا مزایای از کارافتادگی دریافت می‌کنید، همچنان می‌توانید از همسر یا شریک زناشویی خود حمایت مالی کنید.

چه کسی به اسپانسرینگ ویزا نیاز دارد؟

بسته به کشور و هدف بازدید شما، ممکن است نیاز به حمایت مالی ویزا داشته باشید یا خیر. شرایط مختلفی وجود دارد که نیاز به اسپانسرینگ ویزا دارد، مانند:

حمایت مالی

اغلب برخی از کشورها، به ویژه اعضای شنگن، از شما می‌خواهند که مدرکی ارائه دهید که نشان دهد در طول اقامت خود از نظر مالی ثبات خواهید داشت. این کار معمولاً با ارائه صورت حساب بانکی به عنوان مدرکی مبنی بر داشتن وجوه کافی انجام می‌شود. مبلغ درخواستی بستگی به شرایط فردی آن کشور و نوع ویزا دارد. اگر نمی‌توانید این الزامات مالی را برآورده کنید، به یک اسپانسر ویزا نیاز است تا بیان کنید که آنها هزینه‌های سفر شما را تا زمانی که آنجا هستید پوشش می‌دهند.

اسپانسر ویزای مبتنی بر اشتغال

اتباع خارجی اغلب مجاز به ورود به کشور برای مقاصد شغلی هستند. معمولاً باید توسط یک کارفرما حمایت مالی شوند که به آنها پیشنهاد شغلی رسمی داده است. کارفرما بیان می‌کند که متقاضی ویزا برای آنها کار می‌کند و آنها را مقیم کار قانونی آن کشور می‌کند.

حمایت مالی برای مهاجرت خانواده

مهاجرت مبتنی بر خانواده یکی از رایج‌ترین انواع حمایت مالی برای کشورهایی مانند ایالات متحده و کاناداست. یک شهروند یا مقیم دائم کشور مربوطه می‌تواند واجد شرایط حمایت از یکی دیگر از اعضای خانواده در درخواست ویزای خود باشد.

مدارک لازم برای اسپانسرینگ ویزا

روند ارائه اسپانسر ویزا به هر کشور و سیاست ویزای آن بستگی دارد. برای ویزاهایی مانند ویزای شینگن، اسناد پشتیبانی معمولی عبارتند از:

 • نامه امضا شده توسط اسپانسر
 • یک کپی اسکن شده از شناسه یا پاسپورت اسپانسر
 • اسنادی مبنی بر وضعیت مالی اسپانسر
 • اثبات آدرس

برای مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ، باید شرایط و چارچوب‌های خاصی در نظر گرفته شود و پرونده مهاجرتی افراد با دقت زیادی بررسی شود. از این‌رو با توجه به زمانبر بودن روند مهاجرت، بهتر است پیش از اقدام برای این کار، از شرایط و ضوابط آن به خوبی آگاه شوید. از آنجایی که ممکن است نقص مدارک روند مهاجرت شما را طولانی‌تر نماید، هنگام فرستادن مدارک باید اطمینان حاصل کنید که تمام آن‌ها را به خوبی جمع‌آوری کرده‌اید.

فرد اسپانسر کننده هم باید تمکن مالی خود را به اداره مهاجرت کشور کانادا اثبات نماید تا بتواند اسپانسر اعضای خانواده خود باشد.

در کل مسیر مهاجرت و سفر به کانادا همراه شما هستیم؛ در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید با سازمان مهاجرتی سپهر فلاحتی در تماس باشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید