`
شمانیوز
شما نیوز

افشا ی خبر مهم در مورد قیمت ارز دیجیتال

نتایج نظرسنجی مشتریان شرکت خدمات بانکداری آمریکایی جی پی مورگان جیس نشان داد که اکثریت افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی انتظار دارند قیمت بیت‌کوین امسال به ۶۰ هزار دلار یا بیشتر برسد.

قیمت ارز دیجیتال در ایران علاوه بر وضعیت اقتصادی و سیاست خارجی به نوسانات ارزی داخلی نیز وابسته است . قیمت ارز دیجیتال با توجه به روزهای پایانی سال نو میلادی با افزایش رو به رو بوده است به طوریکه قیمت بیت کوین به کانال 50 هزار دلار بازگشت.

 

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به بقیه ارز های دیجیتال بالاتر است.اهمیت قیمت ارز دیجیتال برای ایرانیان در چند سال گذشته بیشتر شده چرا که به آن عنوان یک بازار سرمایه گذاری پرسود نگاه می کنند.در ادامه به آخرین وضعیت از  قیمت ارز دیجیتال می پردازیم.

 

بانک جهانی سرمایه‌گذاری جی پی مورگان از مشتریان خود پرسیده است که به نظر آنان قیمت بیت‌کوین تا پایان سال چقدر خواهد بود. ۵۵ درصد مشتریان بانک انتظار دارند که قیمت بیت‌کوین در پایان سال ۶۰ هزار دلار یا بالاتر باشد.

این نظرسنجی بین ۱۳ دسامبر و ۷ ژانویه به‌عنوان بخشی از چشم‌انداز اقتصاد کلان برای سال ۲۰۲۲ انجام شد و ۴۷ نفر از مشتریان جی پی مورگان در این نظرسنجی شرکت کردند.

حدود ۴۱ درصد از مشتریان این بانک انتظار دارند بیت‌کوین در پایان سال به حدود ۶۰ هزار دلار برسد و ۲۳ درصد نیز انتظار قیمت ۲۰ هزار دلار و ۲۰ درصد انتظار قیمت ۴۰ هزار دلار را دارند.

علاوه بر این، ۹ درصد بر این باورند که قیمت بیت‌کوین به ۸۰ هزار دلار و ۵ درصد نیز انتظار دارند که این رمزارز به ۱۰۰ هزار دلار یا بیشتر برسد.

 

همچنین ۲ درصد نیز پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت‌کوین به ۱۰۰ هزار دلار یا کمتر خواهد رسید.

نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، استراتژیست جی پی مورگان اظهار کرد: ارزش منصفانه ارز دیجیتال بین ۳۵ هزار دلار  تا ۷۳ هزار دلار است وبه این موضوع بستگی دارد که سرمایه‌گذاران در مورد نسبت نوسان آن به طلا چه تصوری می‌کنند.

اخیرا رئیس‌جمهور السالوادور پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید و بانک سرمایه‌گذاری جهانی گلدمن ساکس نیز این احتمال را داده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۰۶ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۳۹.۵۸ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱.۷۱ میلیارد دلار است که ۲۰.۶۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۲.۵۵ میلیارد دلار است که ۱۵.۳۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۵.۵۸ میلیارد دلار است که ۸۰.۲۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید