`
شمانیوز
شما نیوز

در نشست رییس هیات عامل ایمیدرو با مدیران و سرمایه گذاران معدن و صنایع معدنی سنگان مطرح شد:

جعفری: طرح جامع سنگان تدوین شود

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه طرح جامع سنگان جزو اولویت هایی است که باید در این منطقه تدوین و عملیاتی شود، اعلام کرد: نحوه استقرار کارخانه ها، تامین مواد اولیه برای سرمایه گذاران و توسعه زیرساخت ها، از راهبردهای اصلی طرح جامع سنگان باشد.

به گزارش شمانیوز، وجیه اله جعفری در برنامه بازدید از مجتمع سنگان، در نشست پایش اقدامات و برنامه ها این مجتمع، افزود: انسجام و هماهنگی بین سرمایه گذاران مستقر در منطقه سنگان یک ضرورت است چراکه نبود مدیریت واحد، تحقق اهداف را دچار مشکل خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه جلسات هماهنگی و مشارکتی بین سرمایه گذاران در قالب شورای راهبردی سنگان به طور منظم برگزار شود، گفت: در این راستا تدوین یک نقشه راه در قالب طرح جامع سنگان، کمک می کند تا ذینفعان این منطقه، جزیره ای عمل نکنند.

توسعه زیرساخت و تسریع در ابلاغ قرارداد تخصیص آب از دشت زوزن

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر توسعه زیرساخت ها در منطقه سنگان، عنوان کرد: تامین آب و برق پایدار در سنگان در شمار برنامه ها است.

وی افزود: در اجرای پروژه بزرگ انتقال آب از دریا، منطقه معدنی خواف سنگان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مدیران معدن و صنایع معدنی هرچه زودتر قرارداد انتقال آب از دشت زوزن را به ثبت برسانند، گفت: مدت بسیاری است که تخصیص آب از دشت زوزن، بلاتکلیف مانده و باید در جهت تسریع اجرای عملیات انتقال آب برای صنایع معدنی سنگان گام برداشت.

وی افزود: ایمیدرو با همراهی مجتمع سنگان زمینه تحقق این هدف را سرعت خواهد بخشید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت پویایی آموزش در شرکت های معدن و صنایع معدنی، عنوان کرد: آموزش و توسعه سرمایه های انسانی باید از راهبردهای مجتمع سنگان و دیگر شرکت ها باشد.

وی افزود: نیروی انسانی متخصص سرمایه اصلی سازمانی است و ایمیدرو با اختصاص بودجه مناسب به حوزه آموزش و پژوهش، ارتقای سطح دانش و مهارت نیروی انسانی را در شمار برنامه ها قرار داده است.

تسریع در تکمیل پروژه های سنگان

جعفری با تاکید بر سرعت بخشیدن در تکمیل پروژه های منطقه سنگان اعلام کرد: در راستای تکمیل پروژه های این منطقه، باید تامین زیرساخت ها تسریع یابد.

وی افزود: احداث و تعمیر و بهسازی جاده های سنگان از دیگر برنامه های سرمایه گذاران باشد و در این زمینه واحدهای خصوصی نیز باید مشارکت داشته باشند.

جعفری با تاکید بر ایفای نقش مسئولیت اجتماعی توسط شرکت های مستقر در سنگان گفت: شرکت ها کمک رسانی به مسائل اجتماعی منطقه را در دستور کار دارند و بخشی از سود فروش خود را به این امر اختصاص داده اند.

 

روابط عمومی ایمیدرو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها