`
شمانیوز
شما نیوز

توسعه کسب‌وکارهای محلی، بیکاری را کاهش می‌دهد

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون: توسعه کسب‌وکارهای محلی منجر به رونق اقتصادی و کاهش بیکاری خواهد شد.

به گزارش شمانیوز؛ عضو هیات مدیره بانک در سفر به استان مرکزی در حاشیه بازدید از طرح گردشگری «تاج‌وتخت» در شهر اراک با اشاره به عملکرد ۹۰ درصدی استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی گفت: اشتغال خرد می‌تواند بخش عمده بیکاری را کاهش دهد و بانک توسعه تعاون در این راستا نقش بسیار پررنگی را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه بانک توسعه تعاون به‌عنوان یک نهاد مالی توسعه‌ای به ارتقای جوامع محلی اولویت می‌دهد، گفت: تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون از ابتدای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکنون 52 هزار و 464 اشتغال ایجاد کرده است

عصارزاده تأکید کرد: بانک توسعه تعاون در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری 26 هزار و 768 طرح را تأمین مالی کرده است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با بیان اینکه توسعه کسب‌وکارهای محلی و خرد عاملی تعیین‌کننده در کاهش فقر و افزایش اشتغال در کشور است، گفت: کسب‌وکارهای محلی و خرد، حوزه عمل افراد بیشتری را در اقتصاد یک کشور شامل می‌شود و همین امر زمینه‌ساز کاهش فقر و افزایش تولید می‌باشد.

وی عملکرد استان مرکزی در پرداخت تسهیلات تکلیفی را مثبت ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: عملکرد بیش از ۹۰ درصدی استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نشان از جدیت مدیریت شعب استان مرکزی درعمل به تکالیف قانونی بانک است.

عصارزاده تصریح کرد: شعب بانک توسعه تعاون دراستان مرکزی درقالب تسهیلات اشتغال پایدار و روستایی 207 طرح بزرگ و کوچک را تأمین مالی کرده است که میزان تسهیلات پرداختی از 766 میلیارد ریال عبور کرده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال‌زایی در سطح روستاها نقش مهمی در ارتقاء اقتصادی این مکان‌ها دارد، گفت: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان مرکزی تاکنون حدود 800 شغل ایجاد کرده است.

 

روابط عمومی بانک توسعه تعاون

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها